zvláštní poděkování
Volný.cz

Posousedsku II

Posousedsku II

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Ve středu 31. května 2017 mezi 14 a 22 hodinou ožijí českobudějovické ulice Dr. Stejskala, Široká a Zlatý most druhým ročníkem sousedské slavnosti. Akci s názvem POSOUSEDSKU pořádají Ateliér 3D Jihočeského divadla a spolek VERBARIUM za podpory Statutárního města České Budějovice a ve spolupráci s lokálními partnery. Společně se tak připojují k oslavám evropského dne sousedů, který připadá právě na závěr května.

Každý z partnerů přispívá do programu vlastním dílem, podle svých možností – nabídneme půjčování divadelních kostýmů v geodomu nebo loděk na Malši, tvořivé dílny pro děti i dospělé, taneční, divadelní a hudební vystoupení. Případní zájemci se mohou protáhnout a zklidnit při józe s baletkou, nebo si naopak rozpumpovat krev v žilách při vzdušné akrobacii se spolkem Bude cirkus. Roztopíme pro vás gril, připravíme výborné palačinky. Budeme sázet bylinky. V celé ulici připravíme koberce, stolky a židle k lenošení a spočinutí. Obsluhovat a provázet programem budou členové souborů Jihočeského divadla. Spolupracující organizace jako Amnesty International, Democracy Go nebo Cyklobudějovice si připraví informační stánky, kvízy a hry. Se spolkem CBArchitektura připravujeme prohlídku divadla, procházku po nábřeží a přednášku o veřejném prostoru v našem městě. Ze zajímavého programu vybíráme od 16:00 h prohlídka divadla s Lukášem Průdkem. Jaký je a jaký by mohl být interiér Jihočeského divadla, jaké jsou jeho výhody a omezení? V čem je budova JD specifická? Víte, že JD láme světový rekord v tom, v jak malém prostoru může působit čtyřsouborový kolos? Poznejte divadlo z jiné perspektivy. Rezervace na pokladně JD nutná. 50 min.
Od 18:30 h Muza Pavlovová: Mariáš a Veselá skleróza aneb Řek - dvě absurdní frašky, ukázka z výstupní práce účastníků Kurzu múzického herectví pod vedením Jiřího Untermüllera. Studiová scéna JD Na Půdě 20 min.

30.5.2017 00:05:03 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Mlynářova opička (Národní divadlo)

Články v rubrice - Zveme ...

Východočeské divadlo se vrací na Kunětickou horu

Veronika Čermák Macková (Zdroj: J. Faukner)

Už tento čtvrtek 24. května 2018 se herci Východočeského divadla přestěhují na Kunětickou horu, kde zahájí let ...celý článek


Poslední důvod na Palmovce

Poslední důvod na Palmovce

Studio PALM OFF uvádí adaptaci populárního stejnojmenného blogu Poslední důvod, proč se nezabít. Slavnostní pr ...celý článek


Kyjevské divadlo vystoupí v Praze

Z inscenace Stalkeři

„Proč my žijeme v Zóně, ale ostatní v Zóně nežijí?“ ptají se hrdinové hry Stalkeři, jednoho z nejn ...celý článek


Až na věky s Ladislavem Frejem ve Východočeském divadle Pardubice

Ladislav Frej a Zdena Bittlová v inscenaci Až na věky

Jako předposlední premiéru stávající sezóny uvede Východočesk ...celý článekČasopis 21 - sekce

HUDBA

Denzel Washington

Tom Hanks ve filmu Philadelphia

Velikáni filmu... Denzel Washington Philadelphia
Tom Hanks a Denzel Washington v hlavních rolích amerického celý článek

další články...