zvláštní poděkování
Volný.cz

Posousedsku II

Posousedsku II

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Ve středu 31. května 2017 mezi 14 a 22 hodinou ožijí českobudějovické ulice Dr. Stejskala, Široká a Zlatý most druhým ročníkem sousedské slavnosti. Akci s názvem POSOUSEDSKU pořádají Ateliér 3D Jihočeského divadla a spolek VERBARIUM za podpory Statutárního města České Budějovice a ve spolupráci s lokálními partnery. Společně se tak připojují k oslavám evropského dne sousedů, který připadá právě na závěr května.

Každý z partnerů přispívá do programu vlastním dílem, podle svých možností – nabídneme půjčování divadelních kostýmů v geodomu nebo loděk na Malši, tvořivé dílny pro děti i dospělé, taneční, divadelní a hudební vystoupení. Případní zájemci se mohou protáhnout a zklidnit při józe s baletkou, nebo si naopak rozpumpovat krev v žilách při vzdušné akrobacii se spolkem Bude cirkus. Roztopíme pro vás gril, připravíme výborné palačinky. Budeme sázet bylinky. V celé ulici připravíme koberce, stolky a židle k lenošení a spočinutí. Obsluhovat a provázet programem budou členové souborů Jihočeského divadla. Spolupracující organizace jako Amnesty International, Democracy Go nebo Cyklobudějovice si připraví informační stánky, kvízy a hry. Se spolkem CBArchitektura připravujeme prohlídku divadla, procházku po nábřeží a přednášku o veřejném prostoru v našem městě. Ze zajímavého programu vybíráme od 16:00 h prohlídka divadla s Lukášem Průdkem. Jaký je a jaký by mohl být interiér Jihočeského divadla, jaké jsou jeho výhody a omezení? V čem je budova JD specifická? Víte, že JD láme světový rekord v tom, v jak malém prostoru může působit čtyřsouborový kolos? Poznejte divadlo z jiné perspektivy. Rezervace na pokladně JD nutná. 50 min.
Od 18:30 h Muza Pavlovová: Mariáš a Veselá skleróza aneb Řek - dvě absurdní frašky, ukázka z výstupní práce účastníků Kurzu múzického herectví pod vedením Jiřího Untermüllera. Studiová scéna JD Na Půdě 20 min.

30.5.2017 00:05:03 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Dobrý konec všechno spraví

Články v rubrice - Zveme ...

Letní shakespearovské slavnosti přivítají vzácné hosty

Promo Inscenace Measure For Measure

Slovenský temperament a síla blankversu v originále. Konec srpna bude patřit dvěma unikátním představením R ...celý článekČasopis 33 - sekce

HUDBA

Recitál šansoniérky Hany Hegerové

Hana Hegerová  (Co nikdy nepochopím)

Co nikdy nepochopím
Hudební recitál šansoniérky Hany Hegerové z roku 1968. Kamera M. Ondříček. Režie J. Roh celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Julius Reichel: Death Row v NoD

Julius Reichel: Death Row

Do Galerie NoD v Dlouhé 33 v Praze 1 zveme od 14. 8. - 16. 9. 2018 na novou výstavu Julius Reichel: Death Row. celý článek

další články...