zvláštní poděkování
Volný.cz

Dialog s kandidáty na post uměleckého ředitele Činohry ND

Národní divadlo

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Národní divadlo oslovilo pět výrazných divadelních osobností, aby vypracovaly strategii rozvoje souboru Činohry ND pro léta 2022 - 2028. Jedná se o ředitelku divadla X10, dramaturgyni Lenku Havlíkovou, režiséra, scénografa a pedagoga Mariána Amslera, uměleckého šéfa Komorní scény Aréna v Ostravě Ivana Krejčího a režijní duo SKUTR (Lukáš Kukučka a Martin Trpišovský).

Stalo se tak na základě předchozích jednání o podmínkách dobré spolupráce a na základě doporučení odborných poradců, kterými jsou umělecká šéfka Divadla Na zábradlí Dora Viceníková, emeritní ředitelka Dejvického divadla, výkonná ředitelka Asociace profesionálních divadel Eva Kejkrtová Měřičková, prorektor AMU prof. Jan Hančil, kteří jsou také zároveň členy Garanční rady Národního divadla (poradního orgánu ministra kultury), ředitel Národního divadla v Brně Martin Glaser a herec David Prachař, který byl nominován uměleckým souborem.
Následující dialog vyvrcholí v polovině listopadu debatou nad zpracovanými strategiemi, doporučením odborníků a finálním rozhodnutím generálního ředitele ND prof. MgA. Jana Buriana. "Jsme rádi, že zájem o spolupráci s Činohrou ND mají různorodé osobnosti s nezpochybnitelnými uměleckými výsledky, manažerskými zkušenostmi i vynikajícím renomé," uvedl Burian.

7.10.2021 11:10:25 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Časopis 42 - sekce

HUDBA

Rybičky 48 plánují koncertní pauzu

Rybičky 48

Ačkoliv se mnoho festivalů letos nekonalo, kapela Rybičky 48 měla vytížené a úspěšné léto, které zakončila kon celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Dokument Harold Lloyd

Harold Lloyd

Harold Lloyd
Měl rád nebezpečí, téměř na to doplatil životem, ale svět se jeho kouskům směje dodnes. Německ celý článek

další články...