Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Nápověda/Jak ...
/
 
Miniscéna... /
Výstava: Od 31.3. 2008 bude na Ministerstvu kultury v Nostickém paláci zahájena výstava prací z 22. ročníku Mezinárodního keramického sympozia v Bechyni. Letošního ročníku se zúčastnili autoři z ČR, Německa, Slovenska a USA. Výstava potrvá do 18.4. 2008.
Hudba: Českoamerický skladatel Karel Husa napsal skladbu pro pro letošní soutěž festivalu Pražské jaro. Jeho 63. ročník se bude konat od 12. 5. do 4. 6. 2008. Husovy Tři studie pro sólový klarinet zazní ve druhém kole soutěže v oboru klarinet.
Koncert: Dvacetiletá zpěvačka Rihanna se představí 20.3. 2008 ve velké sportovní hale v Praze na Výstavišti. Do Prahy přijede poprvé.
Festivaly: Další 11. ročník festivalu Hradhouse se začíná připravovat. Uskuteční se na hradě v Boskovicích 9.8.2008. Těšit se můžete na 4 - 5 pódií nabitých kvalitní a aktuální muzikou.
->
 
 
 
 
NetHovory ...
 
1. kulturní portál Scena.cz realizuje od 8. prosince 1999 setkání osobností uměleckého života se čtenáři formou on-line besedy - NetHovoru. Ten se koná v "salónech", které navrhují scénografové.
 • Salón se otevírá dle možností obvykle deset minut před začátkem besedy.
 • Vstup do salónu se nachází na adrese http://nethovory.scena.cz v levé části.
 • Rozhovoru se mohou zúčastnit registrovaní i neregistrovaní čtenáři.

Výhody pro registrované
Registrovaní čtenáři jsou automaticky zařazeni do slosování o věcné ceny. Mají na výběr několik "interiérů" salónů , v nichž mohou vést rozhovor. Registraci je možné provést jen jednou v sekci Privát, slouží pak k veškerým vstupům do privátní oblasti serveru Scena.cz.

Obnova/Aktualizace stránky
K dispozici jsou různé časové intervaly:
  vhodné pouze pro pokládání otázek:
 • 2 minuty
 • ručně (nutno obnovovat pomocí volby v prohlížeči Aktualizovat nebo klávesou F5)
  vhodné pouze pro sledování průběhu rozhovoru:
 • 1 minuta
 • 30 sekund

Defaultně je nastaven čas 2 minuty. Volbu Obnovování provedete označením daného intervalu a potvrzením šipkou. Zvolený čas se projeví po následném reloadu.
  Pokládání otázek:
 • Otázky je možné odesílat pomocí příslušného formuláře od okamžiku ukončení jednoho rozhovoru i mimo dobu jeho vlastního průběhu.
 • Po vložení se objeví stránka, kde je potvrzeno vložení otázky. Po jedné sekundě sama zmizí.