zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Tina excelovala, klobouk dolů....

Zpěvačka Tina Turner

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Rocková královna Tina Turner vystoupila 27. dubna 2009 před vyprodanou O2 Arénou ve Vysočanech. Svou Tina! 50th Anniversary Tour rozjela, jak se na královnu sluší, ve zlatých minišatech. Obratem dostala šestnáct tisíc lidí v aréně do náležitého varu hned první rockovou pecku Steamy Windows. Její nezapomenutelný originální tanec spolu s charakteristickým „dynamitem“ v hlase nenechal nikoho na pochybách, že tato velká dáma je po třinácti letech opět v Praze v plné síle. Dvouapůlhodinový koncert rozdělila do dvou částí s půlhodinovou přestávkou.

Následoval další hit Typical Male, opatřený saxofonovým sólem, zpěvačka jasně dala najevo svoji oddanost hudbě. ,,Tohle je shrnutí mé padesátileté kariéry a já bych si přála, abyste se dobře bavili,“ zdělila jásajícímu publiku Tina. Následovala směs hitů z 60. let, která nasadila koncertu bleskové tempo. Megahit osmdesátých let - What´s Love Got To Do Whit It si patřičně vychutna spolu s diváky, především při ní vřele a s úsměvem děkovala dámské podpoře v hledišti a vyzvala diváky ke zpěvu refrénu (celá hala úspěšně pod její kantorskou taktovkou odvedla super výkon). Poté ladně se pohybující Tina odtančila Private Dancer a sklidila velké ovace. První polovina koncertu vyvrcholila vzpomínkou na film Šílený Max 3, sklabou We Don’t Need Another Hero, při které mohli diváci sledovat scénické ztvárnění, včetně kostýmů spolu s ukázkami z filmu.

Úvod druhé části koncertu obstaral sled fotografií z její dlouhé kariéry v doprovodu skladby I Don't Wanna Fight. Poté začal blok vzpomínek např. na The Beatles (Help!) a přátele z Rolling Stones (Jumping Jack Flash, It´s Only Rock´n´Roll (But I Like It)) za akustického doprovodu. Blok vystřídalo kruhové svítící slunce a bondovské filmové siluety. Ve ,,zlatém“, oku se objevila v dlouhých luxusních černých šatech Tina alla Bond a spustila Goldeneye. Skladba potrápila ve výškách její hlas, naštěstí má skvělé vokalistky Laurii Wisefieldovou a Johnu Milesovou.
Posbírala všechny síly a udeřila burácejícím hitem The Best, každý v hale musel zažít pocit při kterém až ,,zamrazí“. Její skvělý sedmičlený hudební doprovod + tradiční sexy vlnící se tanečnice to naplný plyn rozjeli závěrečnou dvanáctiminutovou verzi Proud Mary. Po krátkém mohutném potlesku se nadšení diváci dočkali přídavku Nutbush City Limits. Z jeviště se vysunulo hydraulické výsuvné rameno, na které jako žabka naskočila Tina a vznesla se nad hlavami diváků. Všem pochybovačným nad jejím návratem na scénu v důchodovém věku se musel zatajit dech. Během celého koncertu se jí povedlo spojit díky neustálé komunikaci a dění na jevišti s diváky, řada zpěváků by měla na její koncert jít jako na vydatné nejen pěvecké ,,školení“.

Královna rocku a majitelka zlatého hlasu předvedla v Praze excelentní show na jedničku, TINO díky za nezapomenutelný večer.

4.5.2009 00:05:04 Petr Schier | rubrika - Recenze