zvláštní poděkování
Quantcom.cz

HDK uvádí muzikálovou pohádku Zlatovláska

Zlatovláska (Hudební divadlo Karlín)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Hudební divadlo Karlín uvádí muzikálovou pohádku Zlatovláska režii v Filipa Renče. Na jevišti Malé scény HDK zní známé písně a melodie Angela Michajlova z televizní verze. Např. Já jenom já,Tak už to v našem zámku chodí, Já ti prstýnek dám opatřené texty Eduarda Krečmera. Inspirací pro novou inscenaci byla legendární pohádka Karla Jaromíra Erbena, kterou pro současné publikum zpracoval scenárista Jan Pixa.

Diváci budou sledovat, jak se kuchař Jiřík, kterého hrají Jan Franc v alternaci se Šimonem Obdržálkem, snaží získat Zlatovlásku (Pavlína Púpalová / Ema Šilarová), a to za pomoci věrných kamarádů mravenců, krkavců, zlaté rybky a mušky, které ztvárňují děti z Karlínského muzikálového studia Múzy. Dále hrají: Bronislav Kotiš, Dušan Kollár, Oldřich Kříž a Martin Sochor. Scénickou a kostýmní podobu představení mají na starosti Petr Hloušek a Roman Šolc se zapojením loutkového divadla.
Zlatovláska je známá především jako televizní pohádka z roku 1973. Scénář napsala a pohádku režírovala Vlasta Janečková. Zlatovlásku si zahrála Jorga Kotrbová a Jiříka Petr Štěpánek. Vedle aktuální muzikálové verze si po více než padesáti letech milovníci pohádek budou moci užít klasický příběh o Zlatovlásce v novém hávu. Před několika dny začalo natáčení nové verze pohádky. Herec Petr Štěpánek se tentokrát vrátí v roli krále. V jeho původní roli mladíka bojujícího o přízeň princezny se představí mladý herec Tomáš Weber. Film v režii Jana Těšitele se bude natáčet do června, v kinech by se měl objevit na začátku roku 2025.
Termíny + vstupenky na muzikál Zlatovláska na www.hdk.cz.

17.4.2024 15:04:53 Redakce | rubrika - Muzikály

Časopis 22 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Proč bychom se netěšili na Smetanu (MdB)

Časopis 22 - sekce

DIVADLO

Divadlo D21 zve na Havlovu Vernisáž

Hana Mathauserová, Michal Kraus (Vernisáž)

Světoznámý dramatik se tak symbolicky vrací na repertoár nezávislé vinohradské scény prostřednictvím další  celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Janáček Brno 2020

Janáček Brno 2020

Janáček Brno 2020
O 7. mezinárodním operním a hudebním bienále, které přibližuje život a dílo Leoše Janáčka celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Cesty víry: Lidický mučedník

Cesty víry: Lidický mučedník

Cesty víry: Lidický mučedník
Historik František Kolouch pátrá po pravdě o skutečné roli kněze Josefa Štembe celý článek

další články...