zvláštní poděkování
Volný.cz

OLDstars on the ROUD s podtitulem Věřte nevěřte!

Tomáš Bareš a Hana Šimková (Jess a Joe navždy)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

O víkendu 9. – 11. 7. 2021 proběhne za zdmi bývalého augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a v jeho okolí osmý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD, letos s podtitulem Věřte nevěřte!, neboť dnešní doba je nevyzpytatelná. Autorkou vizuálu je dvorní grafička festivalu Veronika Homolová, dlouholetá spolupracovnice skupiny OLDstars.
Podle aktuálních nařízení a vyhlídek nám vývoj epidemiologické situace umožňuje uspořádat festival v původním plánovaném rozsahu. Festival proběhne za dodržení všech zvýšených hygienických standardů a vládních opatření.

Velká část programu je plánována pod širým nebem, interiérové prostory s omezenou kapacitou budou pravidelně desinfikovány. Desinfekce bude rovněž k dispozici divákům, kteří budou mít dostatek místa pro dodržování doporučených rozestupů.
„Diváci budou mít příležitost zhlédnout inscenace z repertoáru studentské umělecké skupiny OLDstars a jejich hostů. Těšit se můžete například na Spílání publiku Petera Handkeho, Sóska Sultkrumpli oblíbeného maďarského autora Zoltána Egressyho, Plešatá zpěvačka Eugenea Ionesca – představitele absurdního dramatu či Vladimír Matjaža Župančiće. Chybět nebude ani repríza úspěšné komedie Portugálie maďarského autora Zoltána Egressyho, Jess a Joe navždy v režii Emmy Žežulové nebo drama Problém Zuzy Ferenczové,“ říká koordinátorka festivalu Elisa Speváková.
Oskar Bábek pro letošní ročník připravil autorské čtení ve světové premiéře textu Konec léta ve Fryštátu. Mladá režisérka Emma Žežulová připravuje ve spolupráci s Anastázií Landovou openair adaptaci Máchova Máje. Z řad členů skupiny OLDstars se představí jako režisér Prokop Košař s inscenací Anna 11. března Palomy Pedrero či Jan Šípal s projektem Vzleklí psi a s inscenací Nevim Petra Štěpánka.

V reakci na předpokládaná opatření připravují i blok online představení, které si diváci pustí ze svých mobilních přístrojů v areálu klášterní zahrady s dodržením bezpečných rozestupů. Online nabídneme projekty Komora, Horory všedních dní, Bílá nemoc game, Virus Fuga nebo pohádkové čtení do sluchátek O princi Čekankovi. V Kině, které letos rozšíří festivalové lokace, pak uvedou záznam inscenace Rečičky. Diváky potěší také inscenace absolventů OLDstars z řad profesionálních divadelníků.
Matyáš Řezníček jako režisér nastudoval další text – Plíce Duncana Macmillana (s absolventy oboru herectví na pražské DAMU a brněnské JAMU Petrem Jeřábkem a Eliškou Vocelovou). V premiéře uvedou hru Joe Penhalla Láska a porozumění v podání Karolíny Vaňkové, Samuela Tomana a Tomáše Weissera ve scénografii Jakuba Cibuly.

Do Roudnice jako hosté na festival zavítají opakovaně divadelní uskupení Vanabí Litoměřice s inscenací Kočka a kanárek. Pro nejmladší diváky nabídneme pohádky divadla AndMar před cukrárnou Dortletka. Spolek Nefiltr přijede s psychologickým dramatem Zdravotní vycházka. Připraveny budou tradiční prohlídky gotického kláštera. V rámci OFF-programu budou moci diváci i herci v dopoledních hodinách procvičit své tělo v rámci festivalových rozcviček, odpočinout si v koutku deskových her či zajít na architektonickou procházku po Roudnici.

„Během festivalu bude návštěvníkům k dispozici bar či stánky občerstvení pod značkou Kaiser Franz, pivovaru Židovice a kavárny Alchymista. Divákům umožní nocleh stanové městečko přímo v zahradě kláštera s přístupem k pitné vodě, sprše a toaletám. Klášterní klub nabídne připojení k elektřině,“
informuje Jakub Brunclík, člen studentského produkčního týmu.

OLDstars on the ROUD je již tradičním projektem pražské studentské skupiny. OLDstars každý rok věnují výtěžek klášteru, který tak doposud získal na nové projekty a opravy přes 250 000 Kč, a kromě Klášterního klubu tak mohlo být založeno například i Ekocentrum Zvonice. V rámci své pražské aktivity pak OLDstars každoročně pořádají Festival studentských divadel v Celetné a provozují dva prostory, vršovický sklep HarOLD a bytové divadlo H2O v nedaleké Košické ulici.

Festival OLDstars on the ROUD 2021 byl podpořen Ministerstvem kultury – státní fond kultury. Osmý ročník proběhne pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Ing. Jana Schillera a rektorky Akademie múzických umění PhDr. Ingeborg Radok Žádné. Partnery festivalu jsou Kino Sokol, Kultura Roudnice a Cukrárna Dortletka. Stálými mediálními partnery umělecké skupiny OLDstars jsou servery i Divadlo.cz a Scena.cz. Děkují také SOŠ a SOU a Gymnáziu v Roudnici nad Labem a jejím ředitelům Ing. Richardu Červenému a Mgr. Petru Dobešovi za pomoc a podporu při organizaci festivalu.

I přes všechna bezpečnostní a hygienická opatření se festival OLDstars on the ROUD snaží dopřát divákovi co nejlepší kulturní zážitek a po měsících izolace se opět nadechnout. Bezpečnost herců a diváků je pro nás na prvním místě.
Vstupenky jsou dostupné v síti GoOut.cz GoOut.cz.

www.oldstarsontheroud.cz

14.6.2021 08:06:16 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 04 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Večer tříkrálový (NdB)

Články v rubrice - Festivaly

VČD bude po dvou letech znovu hostit GRAND Festival smíchu

Ošklivec - Činoherní klub

Po loňské covidové přestávce se Východočeské divadlo Pardubice opět chystá na start tradičního lednového GRAND ...celý článek


Festival 13+ skončil

Festival 13+

Již 13. ročník festivalu Festival 13 pro mladé publikum se konal od 12. do 15. ledna 2022 v Divadla v Dlouhé. ...celý článek


VČD ruší GRAND Festival smíchu!

Budova VČD

Východočeské divadlo Pardubice mělo ode dneška, tj. od pondělí 24. ledna, hostit 22. ročník GRAND Festivalu sm ...celý článekČasopis 04 - sekce

HUDBA

Kultovní punkový opus Derek Jarman

Derek Jarman – Jubilee

Jubilee
Dokud je hudba dost nahlas, neuslyšíme, jak se hroutí svět! Kultovní punkový opus s mnoha známými p celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Nicol Kidmanová

Nicol Kidmanová (Grace, kněžna monacká)

Grace, kněžna monacká
Životní role hollywoodské hvězdy Grace Kellyové. Nicole Kidmanová v hlavní roli život celý článek

další články...