zvláštní poděkování
Quantcom.cz

„Každý z nás je trochu MIMOZEMŠŤAN“, zpívá Radek Banga

Radek Banga při natáčení klipu

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Radek Banga na podzim loňského roku vydal své druhé sólové album s názvem Nic není nemožné. Před třemi lety se dal na sólovou dráhu a zakotvil ve vodách popu. Jak sám říká, občas si někdy v životě připadá jako MIMOZEMŠŤAN a tak se jmenuje i jeho nový videoklip. „Už od mala jsem dělával věci, díky kterým jsem dost vyčníval, i když ne vždy úplně tak, jak bych chtěl. Třeba jsem běžně chodil ulicemi a zpíval strašně nahlas, bylo mi úplně jedno, jestli proti mně někdo jde, prostě jsem měl takový svůj svět, takže moje cesty do školy byly někdy fakt zajímavý, hlavně pro okolí“ říká s úsměvem zpěvák.

Ten zabodoval už se singlem Otázky, který během pár dní zbořil sociální sítě a stal se tak hitem. Obě písničky jsou v podstatě osobní výpovědí, zároveň se v nich ale uvidí i mnoho z nás. Všichni máme občas pocit, že děláme něco zvláštního a jsme v tom sami, ale přitom to samé dělá mnoho lidí kolem nás. Jen jsme si to navzájem možná nikdy nepřiznali.
Radek Banga poslední dobou rád sdílí své myšlenky a zážitky na sociálních sítích. Často se nechá inspirovat komentáři svých sledujících a nebylo tomu jinak ani u písničky Mimozemšťan. „Baví mě spolupracovat s fanoušky na mé tvorbě, je to skvělé, co z toho může vzejít. Takhle přesně vznikl i videoklip k aktuálnímu singlu. Zeptal jsem se svých fanoušků, jaké zvláštní věcí dělají oni. Strašně mě tahle spolupráce baví, že mohou být i oni opravdu součástí mé tvorby,“ říká nadšeně zpěvák. Jedna z nejčastějších věcí, kterou fanoušci psali, bylo například opakované kontrolování, zda jsme skutečně zamkli dveře. To je také situace, kterou celý videoklip začíná. „Musím se přiznat, že i dneska dělám pár zvláštních věcí, třeba bych se nikdy v noci nepodíval do zrcadla no a dát nohu z postele-to fakt nehrozí,“ dodává Radek.

Mimozemšťan je již čtvrtým videoklipem z posledního alba, které vyšlo loni v listopadu. O režii se opět postaral sám zpěvák, který společně s manželkou napsal i samotný scénář. „Je to někdy zvláštní režírovat vlastní hudební video, někdy musím na svou roli pohlížet jakoby z cizího pohledu. Scénář píšu tak, že sám sebe vnímám jako někoho jiného, protože jinak bych to asi nezahrál. Vím, že to zní možná divně, ale funguje to,“ vysvětluje Radek.
Každý z nás je tak trochu mimozemšťan a o tom přesně nový videoklip je.

3.6.2024 10:06:23 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Novinky...

Škwor podzimní koncerty a nový klip

Škwor

Po vyprodaném loňském „dvojáku“ v pražském O2 universu, kde kapela Škwor oslavila 25 let na scéně ...celý článekČasopis 30 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 31. týden

Alena Vránová – Role mého života

Zpátky se Sobotou - Janžurová a spol.
Luděk Sobota uvádí komické scénky fenomenální české herečky I. Janžur celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Olga Sommerová výročí

Olga Sommerová

GEN: Jan Špáta očima Olgy Sommerové
Portrét vynikajícího dokumentaristy a kameramana očima režisérky Olgy S celý článek

další články...