zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Albová paráda Michnové a Pavlíčka

Přebal alba

autor: archiv   

zvětšit obrázek

V roce 1985 se ve studiu sešli zpěvačka Zuzana Michnová, kytarista Michal Pavlíček a tři rytmičtí pomocníci, aby společně vytvořili jedno z nejlepších alb nejen té dekády. V tomto případě výlučná textařka a dvakrát i skladatelka Zuzana Michnová mohla navázat na důležitá léta v Marsyasu, proměňujícího se z akustického tria v účelně elektrifikovanou partu. Multiinstrumentalista (vedle kytary také baskytara a syntezéry), aranžér a většinový skladatel Michal Pavlíček účinně pomohl k posunu předloh do podoby vskutku moderní nadžánrové muziky, vycházející ze Zuzanina komplexního kumštu.

Podpora bubeníků a perkusionistů, především Klaudia Kryšpína, ale také Jiřího Hrubeše a Zelenky, to vítaně rozpohybovala, tehdy se již výrazně lepšící studiové možnosti dodaly dodnes luxusní zvuk. Ten navíc letos novým remasterem dolahodil Pavel Karlík ve studiu Sono. Výjimečný původní obal s titulní fotografií Jarka Prokopa a sestavou textů po sobě sám zrevidoval Karel Haloun. Je to skvělých 10 písní, výsledek spolupráce dvou lidsky i hudebně silných osobností, dokonale zapadajících do druhé poloviny 80. let. Cenzurní dohled již slábl, dokonalejší nástroje a studia nabízely lákavé možnosti a my jsme se kochali sice poněkud opožděným, ale převratným nástupem nové generace muzikantů a jejich alb. To s názvem Rány patří mezi legendární.

Tracklist: Zapomenout, Jednou v životě, Už je pryč, Rány, Anonym, Chceš tisíc věcí, Lucrezia Borgia, Sen o koních, Obraz v písku, Čím se liší.

12.2.2024 10:02:58 DePe | rubrika - CD boxy

Časopis 10 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - CD boxy

Kaczi vydává nové album Kněhyně

Kaczi

Písničkářka a multiinstrumentalistka Kaczi představuje své druhé studiové album s názvem Kněhyně. To je dostup ...celý článekČasopis 10 - sekce

DIVADLO

Švejk - osobitý pohled na jeho i naši dobu

Natálie Drabiščáková (Švejk)

Jihočeské divadlo na přelomu února a března představuje výběr svých inscenací v Praze v rámci přehlídky Jižní celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Příběhy filmových legend

Prokletí rodu Barrymorů

Prokletí rodu Barrymorů
John, Ethel, Lionel a Drew. Osudy herecké dynastie, příběhy obrovské slávy a hlubok celý článek

další články...