zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Tomáš Ságl: Prostě jsem takový příležitostný producent

Tomáš Ságl

autor: archiv   

zvětšit obrázek

S producentem Tomášem Ságlem jsme se osobně setkali při tiskové konferenci koncertů Mariky Gombitové, které se uskuteční v O2 Aréně 16. a 30. ledna 2023. Stál opodál se svým jezevčíkem. Pozoroval hemžení televizních štábů, fotografů a novinářů a příjemně se usmíval.
Jeho sen o realizaci koncertu top zpěvačky Mariky Gombitové se opět posunul o další stupeň dál. V té době připravoval koncert Marián Vojtko 50 a mnoho dalších. Za všechny uveďme velký narozeninový koncert kapely COP, NEZMAŘI - narozeninový a trochu i vánoční koncert, Vojta Dyk - DYK SOU VÁNOCE (20. - 22. prosince 2023 Lucerna) a GRANDE FINALE Evy Urbanové (29. února 2024 O2 Aréna).

Slovo dalo slovo a při plavbě s Marikou Gombitovou si Tomáš Ságl našel čas a věřte povídání s ním bylo velmi příjemné a hlavně od srdce. A to jsme zrovna pluli kolem zlíchovského kostela Filipa a Jakuba. Posuďte sami…

 • Na tomto místě jste se prý angažoval v klipu C&K Vokálu, nebo se pletu?
  To už je pomalu třicet let. Měl jsem tam dělat křoví.
 • ???
  Došlo k tomu, že jsem tam nechtěně rozbil nějaké osvětlovací těleso. Nešťastně jsem se otočil a daný reflektor spadl. Osvětlovač na to: “Ty mladý nemehlo, co tady děláš?” A bylo.
 • Zajímavý impuls stát se producentem, že?
  Ne. To je dlouhá historie. V devadesátých letech jsem dělal road manažera. Pracoval jsem pro různé agentury. Jezdil jsem po koncertech a zařizoval vše kolem toho. Jak se říká škola života. Potom jsem se pustil do světa byznysu, investic a gastro podnikání.
 • A to už jsme u Vaší restaurace Pauseteria?
  Tak rychle to zase nebylo. Postupně jsem začal realizovat na klíč cateringy. Viděl jsem u jiných firem, jak by se to dělat nemělo. A to už byl jen krůček ke kompletní produkci.
 • Vybavíte si Váš první koncert, který jste měl na starosti?
  František Nedvěd - to byl zlomový okamžik, nabídl jsem mu pořádný koncert v Praze. “Praha je složitá,” oponoval mi. Nakonec jsme Hybernii vyprodali pětkrát po sobě. To byl pro mě rozhodující koncert, na kterém vystupoval i Spirituál Kvintet. Oslovili mě, abych jim zajišťoval další koncerty. A následovali další star: Dagmar Pecková - revue Wanted, sedmnáct Luceren, Jiří Korn 70 v O2 Aréně. Prostě jsem takový příležitostný producent.
 • A k tomu Marián Vojtko 50, Vojta Dyk a pomalu se blížíme k Marice Gombitové, a to asi nebyla jednoduchá cesta, že?
  Poslouchal jsem jí celý život a tak jsem postupně sbíral odvahu, abych ji mohl oslovit. Prostě každý člověk má nějaké mety, kterých chce dosáhnout. Pro mě jistým Olympem bylo získat si její důvěru. A k tomu jsem se přiblížil někdy v roce 2016.
 • Počkejte, odvahu? Byznys, produkce a catering, tam je dle mého potřeba průbojnost, že?
  To není odvaha k nějakému zdolání osmitisícovky, jak si můžete myslet. Z mé strany je to o úctě a respektu. Hodně si jí vážím, podobně jako ještě jednu zpěvačku, kterou mám v plánu oslovit, ale nepředbíhejme.

  I když přišel covid a osobně jsem měl těžký průběh, okolnosti koncertům a velkým akcím nepřály, přiblížil se rok 2022, kdy Marika měla velký koncert v Bratislavě. Tušil jsem, že velký okamžik je tady…
 • … pokud se nepletu, jako host tam vystupoval Richard Pachman?
  Požádal jsem ho o nějaké propojení a entré. To se nakonec stalo. Pak už jsem jen poslal nabídku ke spolupráci. To se postupně ladilo. A nakonec jsem byl trochu v šoku, když mě její manažment vyzval k osobní schůzce, protože mě chtěla Marika poznat. A to se stalo 8. března na MDŽ. A tam jsme se dohodli. Pro mě to je velká čest.
 • A ve výsledku se můžeme těšit na dva koncerty 16. a 30. ledna 2024. Co Vás k tomu vedlo?
  Postupně jsem se snažil vžít do její situace a říkal jsem si, co bych měl vymyslet tak, abych jí přesvědčil. Bylo mi jasné, že Marice není možné nabízet tour, zejména kvůli přesunům a dalším okolnostem. Nabídl jsem jí proto dvě velké O2 areny, ale ne dva dny po sobě, ale s odstupem.
 • To ale není z hlediska produkce jednoduché?
  Určitě, musí se celá aparatura dvakrát balit, ale je to prostě Marika Gombitová. Můj návrh ji zaujal. Všechno to dává smysl. Někdo může být na horách, vrátí se a může jít na její koncert. Fanouškovská obec to velmi pozitivně přijala.
 • Patří Vám obrovský dík, splněným snem dáváte možnost realizovat sny druhým. Je to z vaší strany píle a vytrvalost?
  Hlavně všechno má svůj čas. Podobně jako vy. Po deseti novinářích jste přišel vy ve vhodnou chvíli a hlavně jste nenaléhal. Podobným způsobem ke všemu přistupuju já. Mě u druhých lidí baví přirozenost a cením si, když jsou všichni normální. Nejhorší je, když si na něco hrajeme, tlačíme se někam, kam nepatříme. Ke všemu se snažím přistupovat s nadhledem a hlavně s velkou dávkou pokory. Snad mi to jde.

  Když jsem zmínil pana dr. Tichotu nebo paní Peckovou, obdivuji jejich píli a neskutečný zápal pro věc. To je další důležitá stránka, když se snažíte od lidí takového formátu nabrat a jít životem a poučit se z toho, tak je to vlastně radost.
 • Budeme se těšit na další velké projekty…
  … s Vojtou Dykem jsme měli takovou první čtenou zkoušku. Skvělé setkání. Zkoušet s ním je radost. Prostě je úžasné, když něco děláte se srdíčkem.

  www.saglproduction.cz

  4.12.2023 18:12:02 Josef Meszáros | rubrika - Rozhovory
 • Časopis 10 - rubriky

  Archiv čísel

  reklama

  Asociace profesionálních divadel České republiky

  Časopis 10 - sekce

  DIVADLO

  Utánképzés ittas vezetőknek… v MdZ

  Utánképzés ittas vezetőknek aneb Rekondiční terapie...

  V čase, kdy do platnosti přichází novela, která rizikovým řidičům jako podmínku k navrácení řidičského průkazu celý článek

  další články...

  OPERA/ TANEC

  Backstage: Beyond Vibrations

  Backstage: Beyond Vibrations
  Jak vznikalo komponované baletní představení z děl tří významných současných c celý článek

  další články...

  LITERATURA/UMĚNÍ

  Výtvarné tipy 10. týden

  Bazilika v Marseille

  Bazilika v Marseille
  Na nejvyšším místě francouzského města Marseille se tyčí majestátní Notre Dame de la G celý článek

  další články...