zvláštní poděkování
Quantcom.cz

něco něco - Obrysy

něco něco (Foto: Hana Pololáníková)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

„To, co bylo dřív, nemá s tím, co je teď, nic společný. Kým jsme byli dřív, nemá s tím, kdo jsme teď, nic společný,“ nese se Obrysy, prvním singlem z připravovaného alba kapely něco něco. Obrysy reflektují sdílenou životní zkušenost – pocit, že se věci kolem i my sami velmi rychle měníme. A přiznávají i určité obavy z budoucnosti. „Změna ale nemusí být nutně špatná. Věta Kým jsme byli dřív, nemá s tím, kdo jsme teď, nic společný, může obsahovat i spoustu úlevy nebo dokonce radosti z pozitivní proměny,“ vysvětluje autorka textu a zpěvačka Alžběta Trusinová.

Zatímco druhá deska něco něco Útržky hovořila o hledání místa ve světě, chystaný studiový počin s prostým názvem Třetí přináší jasné sdělení, že si svou cestu hudebníci a partneři v životě našli. Vyzrálost, ukotvenost a sebejistota jsou rozpoznatelné v hudbě i textu. Námět se v Obrysech střetává s provedením, výslednou atmosféru podtrhuje jednoduchý pixel-artový videoklip s nádechem melancholie.
Alt pop s příměsí taneční hudby i elektroniky prokládají zpěvačka Alžběta Trusinová a zpěvák a kytarista Tomáš Tkáč syntezátory a post-punkovou kytarou. Obrysy se nahrávaly v pražském studiu Golden Hive, za bicí usedl bubeník Jakub Švejnar (KIN, Uthando, Dust In The Groove aj.)
Dosavadní diskografie něco něco zahrnuje desky Začíná (2020) a Útržky (2021). Obě byly vydány u labelu Divnosti, Útržky byly nominovány na ceny Vinyla a Apollo. Něco něco odehráli desítky klubových a festivalových koncertů v České republice i na Slovensku. V červnu se chystají na Party ve Františkánů do Kadaně, u:fest v Rožnově pod Radhoštěm, festival Holostok a pražský Metronome festival. Během léta míří např. na Šrámkovu Sobotku, Povaleč, Krásný Ztráty Live nebo festival Mikulove.
Album Třetí vychází v září 2023 u vydavatelství Divnosti.

Klip Obrysy

5.6.2023 13:06:54 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hamlet aneb Hádala se duše s tělem (MdB)

Články v rubrice - Novinky...

Kapela O5 a Radeček se spojila s Radkem Jarošem

Kapela O5 a Radeček

Sorry, že mám rád hory! Tak zní začátek refrénu hitové písně HORY (VIDE ...celý článek


Tereza Mašková s romantickým videoklipem

Tereza Mašková (Foto: Oliver Žilák)

Úspěšná zpěvačka Tereza Mašková s fenomenálním hlasem je z výsledku nadšená: ,,Původně jsem chtěla natočit vid ...celý článekČasopis 39 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 40. týden

Dlouhá zeď

Zvon zvonů
Odlít zvon o hmotnosti 9801 kg, který by symbolicky nahradil téměř 10 tisíc českých zvonů roztav celý článek

další články...