Petra Janů slaví letos dvojí výročí

autor: Lenka Hatašová
zvětšit obrázekTrojnásobnou Zlatou slavici Petru Janů čeká letos hned dvojí významné výročí – 50 let na scéně a 2x 35 let na světě. Zpěvačka s jedním z největších hlasových rozsahů si kromě výročních koncertů po republice užije setkání s fanoušky v mece pražské hudby v Lucerně. Přesně měsíc před svými kulatinami, tedy 19. října 2022 od 19:00 hod vystoupí spolu se svou kapelou Amsterdam. Hostem jí bude další letošní jubilant, kolega a kamarád Petr Janda.
„Mám velkou radost, že se to podařilo. Vstupenky už se prodávají, takže, kdo chce dobře vidět a být nám co nejblíže, neměl by dlouho váhat. Přijdeme si to pořádně užít, a co vy?,“ láká na svůj velkolepý koncert Petra Janů.
Za nedlouho představí i svou novinku, kterou stvořila s mladým zpěvákem a muzikantem z Moravy, Petrem Cieplým, který si říká P.E.T.R.
„Udělali jsme spolu mezigenerační song, který se jmenuje Odlišný generace a k tomu jsme natočili i
klip. Sama jsem zvědavá, jak se bude líbit. Nicméně s Petrem ho představíme i v Lucerně,“ prozradila s tím, že tak bude na pražské velké scéně vlastně Petra s dvěma Petry.
,,Věk je jenom číslo a říkala jsem si, že si tenhle rok užiju. Jsem ráda, že už přišlo jaro a těším se, až mezi koncertováním budu na chalupě sázet kytky a osadím skleník. Jinak mně čeká i řada rozhovorů, účasti v pořadech a samozřejmě celý rok mám dost nabitý. To je pro mě motivace a hnací motor do dalších let,“ doplnila Petra Janů.
Vstupenky do Lucerny na velký dvojvýroční koncert nesmrtelných hitů Petry Janů najdou fanoušci ZDE.
www.petrajanu.cz
TIP!
Časopis 26 - rubriky
Články v rubrice - Koncerty
Kytarista Jack White se vrací do Prahy

Bombastický kytarista Jack White se vrací po letech do Prahy, aby zde představil rovnou dvě nová alba. Koncert ...celý článek
Jeff Beck koncert s Johnnym Deppem v O2 universum

Osminásobný držitel Grammy a člen rockové síně slávy Jeff Beck přijede 11. července 2022 do O2 universa se spe ...celý článek
Časopis 26 - sekce
DIVADLO
Dokument Jan Borna

Jan Borna aneb Dokreslení Janka
Dokumentární film o spoluzakladateli Divadla v Dlouhé provázený jeho básněm celý článek
OPERA/ TANEC
Klasika tipy 26. týden

Pocta J. A. Bendovi
Koncert Komorní filharmonie Pardubice k výročí skladatele Jiřího A. Bendy, od jehož nar celý článek
LITERATURA/UMĚNÍ
Baťovský ředitel a jeho soukromá válka

Ojedinělá publikace, která odhaluje leckdy netušená zákoutí života novináře, diplomata, ředitele firmy Baťa, m celý článek