zvláštní poděkování
Quantcom.cz

The Drain mají nový klip

The Drain (Foto: František Svatoš & Jakub Delibalta)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Skupina The Drain uvádí videoklip ke svému na podzim vydanému albu OLD BIG BAD NEW BIG GOOD. Skladba Kill Love je třetím singlem s videoklipem k čtvrtému albu této alternative rockové skupiny. Ústřední postavou klipu je herec ústeckého Činoherního studia Adam Ernest známý například z nezávislém filmu Párty Hárd režiséra a rappera Řezníka nebo seriálu Kukačky České televize.

Hlavní hrdina se v bezmála pětiminutovém videu plahočí přes potoky, kopce a další překážky drsného terénu Jizerských hor. Cestu od hřebenu hor přes Pytlácké kameny až ke kaskádám na říčce Jedlové mu komplikuje neobvyklé břemeno, které přes všechny obtíže vláčí přírodou. Vizualizace vnitřního souboje se podle námětu samotného představitele hlavní role chopil režisér a kameraman
Jiří Vágner, který se postaral i o střih klipu.
„Klip se výrazně odlišuje od naší dosavadní audiovizuální prezentace. Kill Love je pojatá daleko filmověji. Jedná se taky o první klip, ve kterém nikdo z nás neúčinkuje. Je to asi jedno z mých nejosobnějších vyjádření v historii kapely, ať už se jedná o píseň jako takovou nebo o videoklip. Oboje metaforicky zobrazuje sisyfovské zacyklení ve vlastním sebeklamu a nekonečnou oscilaci mezi láskou a nenávistí ke svému břemenu, jehož povaha je v klipu dost jasně ilustrována,” říká frontman a autor hudby a textu singlu Daniel Šubrt.

Album OLD BIG BAD NEW BIG GOOD vyšlo v říjnu tohoto roku na digitálních platformách a nyní bude k dostání i na vinylech. Na desetiskladbové desce se producentsky podílel Nèro Scartch z kapely MYDY. Nahrávku natáčela pražská čtveřice u Amaka Goldena v Golden Hives a v Megahit Lair Studiu frontmana Daniela Šubrta. The Drain, stejně jako hudební projekt Adama Ernesta s názvem SEBE, jsou součástí stáje českého vydavatelství Dayspeed Music, které spoluzaložil právě Šubrt.
V souvislosti s vydáním alba se The Drain chystali na prosincové turné. V důsledku nepříznivé pandemické situace byly koncerty přesunuty na jaro 2022.

10.1.2022 13:01:12 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hamlet aneb Hádala se duše s tělem (MdB)

Články v rubrice - Novinky...

Tereza Mašková s romantickým videoklipem

Tereza Mašková (Foto: Oliver Žilák)

Úspěšná zpěvačka Tereza Mašková s fenomenálním hlasem je z výsledku nadšená: ,,Původně jsem chtěla natočit vid ...celý článek


Kapela O5 a Radeček se spojila s Radkem Jarošem

Kapela O5 a Radeček

Sorry, že mám rád hory! Tak zní začátek refrénu hitové písně HORY (VIDE ...celý článekČasopis 39 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

13. komnata Hynka Bočana

13. komnata Hynka Bočana

13. komnata Hynka Bočana
Významný český režisér nemohl po roce 1968 několik let natáčet a vlivem stresu one celý článek

další články...