zvláštní poděkování
Quantcom.cz

LP vydala očekávané album Churches

Zpěvačka LP

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Americká zpěvačka a skladatelka LP vydává dlouho očekávané šesté album Churches na značce SOTA Records. Za poslední rok a půl LP, která má na svém kontě přes dvě miliardy přehrání svých skladeb, z tohoto alba vydala pět singlů, které dohromady dosáhly přes 80 miliónů přehrání. Zároveň v den vydání desky má premiéru nová píseň Conversation, kterou doprovází videoklip. Fanoušci ho mohou vidět na zpěvaččině YouTube kanálu ZDE. LP je jednou z hlavních hvězd festivalu Colours of Ostrava 2022.

Skladbu Conversation produkovali Nate Campany (Tove Lo, K.Flay, Christina Aguilera) a Kyle Shearer (Becky G, Tove Lo, Carly Rae Jepsen), kteří jsou známi pod pseudonymem Valley Girl.
LP k nové písni říká: „Conversation je o tom, jak se sama sebe snažím přesvědčit, abych zůstala ve vztahu, který jsem měla. Je to o zjištění, že pouze jinak přemýšlíme. Že chci, abychom si promluvili, což by mohlo věci napravit. Je to o oslavě a pocitu lásky k té osobě, a také o optimismu vyplývající z pocitu, že popovídání může vše spravit.”
Režie videoklipu se ujal Stephen Schofield. LP videoklip popisuje: „Bylo to podobné jako u klipu Angels, kde jsme točili lyric video a já jsem prostě jen hrála. Bylo to zábavné - že obě osoby, které spolu mluví, představuji já sama. Ve dvou různých oblečeních a jedno já neposlouchalo nebo nerozumělo a tlouklo hlavou o zeď. Byl to velmi spontánní způsob, jak ukázat, že se v mé hlavě neustále odehrávají podobné konverzace mezi mými já. Mezi tím dobrým a tím zlým.”

Výkonným producentem alba Churches se stal její stálý spolupracovník Mike Del Rio (Kylie Minogue, X Ambassadors, Skylar Grey). Vedle skladeb produkovaných Del Riem a Campanym se v roli producentů jednotlivých skladeb představili Isabella Machine Summers (Florence + The Machine); Lars Stalfors (Health, Local Natives, Cold War Kids); dvojnásobný držitel Grammy Dan Wilson (Adele, Pink, Leon Bridges, James Bay) a Dan Nigro (Olivia Rodrigo, Carly Rae Jepsen, Sky Ferreira). Nahrávku zmasterovala několikanásobná držitelka Grammy Emily Lazar (HAIM, Maggie Rogers, The Killers, Vampire Weekend, Coldplay).
Producent Mike Del Rio k albu uvádí: „Deska vznikla v době, kdy se lidské kontakty a společné soužití zastavily. Takže jsme si podvědomě představovali, že tuto hudbu budeme vnímat jako sladké uvolnění po době temna. S tím jak se rozrůstá společenství okolo LP, tím se také rozšiřuje paleta toho, co funguje ve zpěvaččině vesmíru. Album vznikalo se spoustou lásky, upřímnosti a přátelství, s vírou, že se vše promění v dílo, které si všichni užijí. LP se nedá omezit na žánry, takže hudbou, kterou tvoříme, se snažíme reflektovat filozofii LP - s poselstvím lásky a lidského propojení v jejím samém jádru.”
První singl z desky Churches The One That You Love má na YouTube přes 24 miliónů zhlédnutí a 21 miliónů přehrání na Spotify. Televizní premiéru si píseň odbyla v pořadu Late Night with Seth Meyers. Druhý singl How Low Can You Go získal přes 7 milónů přehrání na Spotify, 6,7 miliónů na YouTube a hrála ho rádia po celé Evropě. Videoklip třetího singlu One Last Time s herečkou, filmařkou a modelkou Jaime King vidělo na YouTube 16 miliónů lidí a píseň dosáhla přes 8 miliónů přehrání na Spotify. Singl Goodbye má na YouTube 2,3 miliónů přehrání a na Spotify 2 milióny. Zatím poslední singl Angels dosáhl na Spotify 1,1 milionů zhlédnutí a téměř 900 000 na YouTube.

Evropské turné LP na podporu nové desky začne 21. ledna 2022 v O2 Academy v Leedsu a po 30 koncertech skončí 13. března v Paříži ve France’s Salle Pleyel. K vrcholům bude patřit návrat do Crocus City Hall v Moskvě, kde LP natočila v roce 2020 před vyprodanou halou s 6 000 fanoušky živé album Live In Moscow. O měsíc později se LP vydá na turné ve Spojených státech. Začne 14. dubna v Portlandu, Oregon, v divadle Roseland Theater. 29denní turné zahrne koncerty v proslulém Greek Theatre v Los Angeles, dva koncerty v New Yorku, v prostoru The Ryman v Nashville, Stubbs v Austinu a dalších. Turné skončí 22. května v San Diegu.
LP vydala pět alb a tři EP - včetně živého záznamu koncertu z roku 2020 nazvaného Live In Moscow. V prosinci 2018 vydala LP desku Heart to Mouth obsahující singl Girls Go Wild, který se stal nejhranějším italským rozhlasovým hitem roku 2019. Zpěvačka LP se poprvé proslavila v roce 2016 po celém světě hitem Lost On You, který se dostal na první místa hitparád v 18 zemích a dosáhl na diamantové ocenění ve Francii, čtyřikrát platinové v Itálii, platinové v Řecku a Polsku. Jako autorka se podílela na hitech Rihanny (Cheers (Drink To That)), Rity Ora (Shine Ya Light), Cher (Pride, Red), Backstreet Boys (Love Will Keep You Up All Night), Leony Lewis (Fingerprint), Céline Dion (Change My Mind) a Christiny Aguilery (Beautiful People). YouTube kanál LP má denně více než 2,4 miliónu zhlédnutí a denně dosáhne na 2 milióny streamů na všech platformách.

20.12.2021 16:12:14 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

MARTA

Články v rubrice - CD boxy

Schizofrenie v digitálně v novém remasteru

Přebal alba

Debutové album je jedinečné, o tom žádná. Tuplem to platí o ikonickém Thrash The Trash (1990) tuzemské metalov ...celý článek


Michal Kindl - Loutka devátá

Michal Kindl na přebalu alba Loutka devátá

Hudebník Michal Kindl prokázal svoji schopnost napsat solidní popovou melodickou písničku již na svém debutové ...celý článekČasopis 25 - sekce

OPERA/ TANEC

KoresponDance láká na originální výběr tance

Runners (Foto: Bernadette Fink)

Pohybový, energický, magický, poetický, čistý, citlivý… Takový bude 10. ročník mezinárodního festivalu s celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Politický thriller Kandidát

Kandidát

Kandidát
Udělat za dva měsíce prezidenta z bezvýznamného kandidáta z lidu? V dnešní době, proč ne? Satirizu celý článek

další články...