zvláštní poděkování
Volný.cz

Legendární ABBA hlásí comeback

ABBA

autor: Zdroj: Twitter   

zvětšit obrázek

Švédská legendární skupina ABBA oznámila vydání nového alba a uspořádání digitálních virtuálních koncertů v Londýně. Deska s názvem Voyage vyjde 5. listopadu 2021. Nové album navazuje hudebně i zvukově na jejich poslední řadovku The Visitors, která vyšla přes čtyřiceti lety. Album přinese deset zcela nových skladeb. „Nejdřív to byly jenom dvě písničky. A pak jsme si řekli, že bychom mohli udělat ještě pár dalších,“ popsal vznik nové desky Benny Andersson. Zpěvačka Anni-Frid Lyngstad dodává: ,,Byla to taková radost znova pracovat se skupinou. Jsem šťastná za to, co jsme udělali.“ První ochutnávkou jsou balada I Still Have Faith In You (VIDEO) a skladba Don't Shut Me Down (Lyric Video) .

ABBA je fenomén, který dokázal překlenout generace. Když se někde členové skupiny Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstad vzácně objeví, vyhlížejí je celé rodiny společně. V digitální podobě ABBU první uvidí v areálu Queen Elizabeth Olympic Park ve východním Londýně, kde vzniká speciálně upravená aréna s kapacitou tři tisíce posluchačů. Show by měl doplnit desetičlenný live band a holografy digitálně omlazené čtveřice hlavních aktérů by měly přímo komunikovat s publikem. Bude to super show, kterou skupina připravuje už od roku 2016, kdy se začalo pracovat s konceptem avatarů (nebo jak říká Björn Ulvaeus "abbatarů"). Koncerty mají odstartovat v květnu 2022.
ABBA prodává stále miliony alb ročně. Muzikál Mamma Mia! se hraje úspěšně po celém světě i v Městském divadle Brno na Hudební scéně. Vyhledávaná jsou i filmová zpracování.

6.9.2021 10:09:48 DePe | rubrika - Zprávy

Časopis 38 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Články v rubrice - Zprávy

Zpěvomatem ožijí nejen pražské ulice

Zpěvomat

Tradiční akce Zpěvomat, při níž skupiny zpěváků pod vedením lektorů zpívají na přání v ulicích a na náměstích ...celý článekČasopis 38 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 38. týden

Karel Heřmánek (Smrt krásných srnců)

Smrt krásných srnců
Český film na motivy povídek Oty Pavla o svérázném tatínkovi s obchodním talentem, rybá celý článek

další články...