zvláštní poděkování
Volný.cz

Martin Chodúr je i letos rekordmanem hitparády

Martin Chodúr

autor: Ivana Tomisová  

zvětšit obrázek

Loni Martin Chodúr úspěšně bodoval se svou autorskou písní Klidně plakej dál v hitparádě Česká dvanáctka, kterou moderuje Martin Hrdinka a kterou každou neděli vysílá Český rozhlas Dvojka. Udržel se v ní 35 týdnů a vyhrál nejen Zlatou dvanáctku, ale i Platinovou dvanáctku. Po Ewě Farné se stal teprve druhým interpretem, který v tříleté historii tohoto žebříčku toto ocenění získal. Ve stejné hitparádě se letos mimořádně daří i jeho další autorské písni Síla mít rád, která se v tomto žebříčku drží 32 týdnů. Dvakrát byla na 5. místě, dvakrát na 4. místě, sedmkrát na 3. místě, desetkrát na druhém a desetkrát na místě prvním. A k získání ocenění Zlatá dvanáctka mu chybí už dvě vítězství. Největším konkurentem Martina v tomto žebříčku jsou momentálně Dáša Vokatá a Oldřich Kaiser s písní Ádieu a David Deyl se svou španělsky zpívanou novinkou Ahora.

Pokud byste chtěli slyšet píseň Síla mít rád live, vypravte se na některé z Martinových vystoupení. V září si ji budete moci poslechnout v Pardubicích a ve Staré Boleslavi, v říjnu ve Stochově a v Hradci Králové a v listopadu v pražském Divadle U Hasičů, na kterém Martin oslaví deset let působení na scéně naší populární hudby. Jeho aktuální rozhlasový hit nebude chybět ani na jeho dvou prosincových Vánočních koncertech s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně.
Hned po čtrnáctidenní dovolené na Malorce, na kterou jede Martin pochopitelně s přítelkyní Ivonku a s tří a půl letým synem Martínkem, si Martin 17. září 2019 v pražské 02 Aréně nenechá ujít koncert svého oblíbence, kanadského zpěváka Michaela Bublého. Bublého první koncert v Praze před pěti lety totiž Martinovi utekl.
Vstupenky na koncert Martin Chodúr – 10 let na scéně, který se uskuteční 16. Listopadu v pražském Divadle U Hasičů - vstupenky.

26.8.2019 19:08:02 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Časopis 03 - sekce

OPERA/ TANEC

G. Rossini a Janáček Brno

G. Rossini

Po stopách slavných skladatelů: G. Rossini
Skladatel nezapomenutelných operních melodií, milovník dobrého j celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Nominace na Českého lva 2021

Václav Neužil (Zátopek)

Český lev zná nominace za rok 2021, dnes výsledky hlasování zveřejnila Česká filmová a televizní akademie (ČFT celý článek

další články...