zvláštní poděkování
Volný.cz

Jitka Zelenková oslavila před vyprodanou La Fabrikou 50 let….

Jitka Zelenková s Jubilejní platinovou desku

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Zpěvačka Jitka Zelenková koncertem v pražské La Fabrice oslavila půl století svého působení na hudební scéně. Od ředitelky vydavatelství Supraphon Ivy Milerové převzala Jubilejní platinovou desku, protože letos uplynulo také padesát let od vydání její první nahrávky, kterou v roce 1968 jako osmnáctiletá nahrála právě pro Supraphon. Byl to vinylový singl s písničkou Sun Sun, kterou zpěvačka nahrála v doprovodu skupiny Pastýři. Letos na podzim vydala Zelenková novou desku Intimity a tím svoji diskografii rozšířila již na osmnáct alb.

Beznadějně vyprodaný koncert Jitky Zelenkové v La Fabrice ozdobil i trojlístek zajímavých hostů. Zpěváci David Kraus, Jan Smigmator a houslový virtuos Pavel Šporcl se blýskli v duetech, které rovněž nahráli na nové album Jitky Zelenkové nazvané Intimity. Zpěvačku doprovodili renomovaní hudebníci: kontrabasista František Raba, klavíristé Lev Rybalkin a Pavel Větrovec, kytarista Ivan Korený, saxofonista Tomáš Křemenák, perkusista Camilo Caller a také Unique Quartet. Nadšené publikum si vytleskalo několik přídavků, ve kterých se dočkalo hitu Bez lásky láska není a v závěru odměnilo Zelenkovou i dlouhými ovacemi ve stoje.
Nejnovější album Jitky Zelenkové Intimity je postavené na silných melodiích s prvky šansonu, popu i swingu a jazzu. „Hledala jsem slovo, které vystihne atmosféru alba. A tohle sedí přesně. Jsou to většinou americké standardy, tedy hudba, kterou jsem zpívala celý život vlastně nejradši. A věděla jsem, že až k nim budu mít české texty, budu je chtít nazpívat.“ Zvolený repertoár dává vyniknout specifické barvě hlasu Jitky Zelenkové a také jejímu skvělému frázování, kterému dokonale vyhovuje právě tento styl hudby.

19.11.2018 13:11:35 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Před východem slunce (Ndb)

Články v rubrice - Zprávy

Vítězové Startéru jsou The Valentines

Startér

Hitparáda neobjevených Startér 2018/2019 konečně zná vítěze! Trio The Valentines jsme si zamilovali díky hořko ...celý článekČasopis 21 - sekce