zvláštní poděkování
Volný.cz

Smetana-Haj mají nový klip ve stylu „space age“

Emma a Jordan v novém videoklipu Lost & Found

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Rok po vydání úspěšného společného singlu No Fire přichází dvojice Emma Smetana a Jordan Haj s novou písní, o jejímž hitovém potenciálu svědčí i fakt, že ji od konce září slyšíte na vlnách Evropy 2, která si dokonce pro tuto píseň vyžádala týdenní rádiovou exkluzivitu. „Začínám mít trochu neskromný pocit, že nám s Jordanem ty písně a děti celkem jdou,“ směje se Emma Smetana, která má se svým životním partnerem rok a půl starou dceru Lennon Marlene.
Videoklip k singlu Lost & Found (VIDEO) se celý natáčel v hotelu Thermal v Karlových Varech a je laděn do období 70. let ve stylu „space age“.

Ikonické záběry střídají obrazy dvou proti sobě hrajících skupin, a Emma s Jordanem se ocitají v prapodivných situacích z jakési paralelní, vesmírné reality. Stejně jako u předchozích tří Emminých klipů se i tentokrát ujal režie Jordan Haj v tandemu se svým bratrancem Givinarem Křížem, se kterým za poslední dva roky stihli natočit téměř dvacet videoklipů (mj. Prago Union, Tomáš Klus, Vypsaná Fixa nebo Mandrage…). Fanoušci hip-hopu znají především jejich alter-ega (ProGram & Givi Cross) z projektu Kapitán Demo.
Kontinuitu v rámci celkové estetiky zaručuje opětovná volba kameramana Antona Evdoshenka, zatímco výrazné, dynamické tempo i tentokrát spolehlivě jistí střihač Milan Freisler. „Upřímně řečeno, jsem nekonečně vděčná za ten tým, který se nám kolem sebe podařilo postavit. Já tyhle svoje kluky miluju jak profesně, tak lidsky, a v podstatě vylučuju, že bych se v blízké budoucnosti svěřila do rukou jiných tvůrců. Mají mou plnou důvěru a taky na mě mají nervy, což vůbec není samozřejmost,” naráží Emma na svůj pověstný perfekcionismus.

Skladbu Lost & Found napsali Emma a Jordan ve spolupráci s producentem Jiřím Burianem, nahrávka pak vznikla u Martina Havlena v libereckém Resound Studiu. Finální mix zpracoval jeho bratr Tomáš Havlen. „Nesmírně bystré uši, skvělý vkus a velká trpělivost. Ohromný popový talent, se kterým byla radost tu písničku dál a dál vyšperkovávat, a už teď se těším na další společnou práci,” říká Emma. Masteringu se ujala světová hvězda Matt Colton, londýnský mistr zvuku, podepsaný pod nahrávkami Muse, Arctic Monkeys, Jamese Blakea nebo The Last Shadow Puppets.
Po premiéře nového singlu Lost & Found se Emma Smetana vydává na své první československé turné, a to ve spolupráci s Emmou Drobnou. Fanoušci se tak na přelomu podzimu a zimy mohou těšit na dvojitou dávku kvalitního popu v podání dvou osobitých a světové trendy reflektujících mladých žen.
Emma a Emma si pro své společné turné vybraly pět zastávek – Prahu (20. 11. Roxy), Brno (10. 11. Kabinet múz), Ostravu (7. 12. BrickHouse DOV), Plzeň (22. 11. Papírna) a Bratislavu (6. 12. Majestic Music Club). Tam všude odehrají dvojici samostatných koncertů a svým příznivcům tak dají příležitost užít si hned dva chytlavé, taneční a zároveň intimně laděné sety.

15.10.2018 16:10:28 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 47 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Vánoční festival MDP

Časopis 47 - sekce

DIVADLO

13. komnata Jana Vodňanského

Jan Vodňanský

13. komnata Jana Vodňanského
Písničkář, básník, textař a osobitý filozof čelil komunistickému bezpráví a re celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Filmové tipy 48. týden

Al Pacino (Vyšší zájem)

Vyšší zájem
Al Pacino má tajné plány a vůbec nic ho nezastaví! Americký thriller (1996). Dále hrají: J. Cus celý článek

další články...