zvláštní poděkování
Volný.cz

Oceňovaní Kensington zahrají v Brně

Kensington

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Nizozemská indie rocková hvězda Kensington vystoupí 13. dubna 2018 na Flédě. Čtveřice, která ve své zemi vyprodává stadiony a sbírá prestižní hudební ceny, představí v brněnském klubovém prostředí své nejnovější album Control. Nakažlivou koncertní energii kapely, precizní kytarové riffy a podmanivý hlas zpěváka Eloie Youssefa uvede pražské indie rockové kvarteto The Silver Spoons.

Holandská kytarovka Kensington má v České republice slušnou fanouškovskou základnu. Jejich živá vystoupení charakterizuje bezbřehá energie, náladová světelná show, mimořádně kvalitní provedení písní, zvuk jako z nosičů a vynikající instrumentální improvizace. Čerství nositelé prestižní ceny Popprijs 2017 za největší přínos k nizozemského popové hudbě Flédu navštíví v rámci turné EU TOUR 2018.
V Brně představí sehranou show k poslednímu albu Control (2016), které se oproti minulým třem dlouhohrajícím nahrávkám (Borders 2010, Vultures 2012, Rivals 2014) zdá být poněkud tvrdší, depresivnější a temnější. Na poslední desce se Kensington bez obav pustili do většího experimentování s elektronickými zvuky a syntezátory, střídání syrových Eloiových vokálů s mohutnými sbory celé kapely (Do I Ever) a hlubších a osobnějších textů. Že to byl krok správným směrem, potvrdily i výsledky nedávných národních cen Buma Awards za deset nejlepších domácích hitů, mezi nimiž se umístila i nejosobnější skladba z desky Control Sorry.
Nizozemskou scénu stále masivněji ovládá elektronická taneční hudba a Kensington se spolu s dalšími holandskými rockovými skupinami jako De Staat, kteří si Flédu podmanili v lednu 2017, snaží na pódium vrátit kytary.
Kapela se nevnímá jako nizozemská, preferuje, když je považována za mezinárodní hudbu hlásící se k tradici amerického a anglického rocku. Za svou popularitu mimo jiné vděčí britským Coldplay, kteří v roce 2012 na svém oficiálním twitterovém účtu s 9 milióny fanoušky sdíleli videoklip Kensington Home Again. Píseň se pak stala hitem, který má na Youtube více než 4,5 milionů zhlédnutí.
Holandskou čtveřici na pódium uvede pražská indie-rocková skupina The Silver Spoons hrající ve složení Augustine Dunn (zpěv, kytara), Jaroslav Janda (kytara), Jan Janíček (baskytara, zpěv) a Štěpán Bína (bubny) s hostující zpěvačkou a klávesistkou Sarah Dunn. Kapela dostala nabídku známého amerického producenta (Rolling Stones) natočit tři singly v hollywoodském studiu. Na cestu do Ameriky teď sbírají podporu prostřednictvím crowdfundingového portálu hithit.cz.

19.3.2018 15:03:26 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Muzikál Spamalot

Články v rubrice - Koncerty

Britské duo Seafret se vrátí po roce a půl do ČR

Seafret

Po roce a půl od beznadějně vyprodaného vystoupení v Café v lese se do České republiky vrátí britské duo Seafr ...celý článek


Koncert Kodaline se přesouvá do velkého sálu Lucerny

Kodaline (Foto: Laura Lewis)

Irská kapela Kodaline přijede do Prahy v rámci evropského turné k novému albu Politics of Living, které vycház ...celý článek


Ivan Král odehraje jediný letošní koncert v Praze

Ivan Král

Rocková legenda Ivan Král je jedním z mála českých umělců, který dosáhl na světovou slávu. Držitel Grammy hrál ...celý článekČasopis 30 - sekce

DIVADLO

Bratři Karamazovi 2

Bratři Karamazovi

Bratři Karamazovi (2/3)
Vztah tří bratří k osudu, lásce a Bohu v psychologickém dramatu podle románu F. M. celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Kino art: Tajuplný vlak a Půlnoc v Paříži

O. Wilson (Půlnoc v Paříži)

Tajuplný vlak
Tři povídky odehrávající se v městě, které proslavil zpěvák Elvis Presley. Americký film (198 celý článek

další články...