zvláštní poděkování
Volný.cz

Helena Vondráčková - koncert 70

Helena Vondráčková (Zdroj: Facebook O2 arena)

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Vysočanská hala O2 byla v sobotu 20. ledna 2017 zaplněna do posledního místa. Megastar české populární hudby
Helena Vondráčková završila svůj jubilejní rok. Byť se diva blýskla ve veškeré parádě, a bezesporu své fanoušky mnoha generací nezklamala, přece jen měl koncert nádech doslova arénový… Všechno klaplo, vizuální efekty dopadly na výbornou, nadšení ze strany diváků nebrala konce. Mezi hosty na jevišti se objevili kamarádi a blízcí – Bára Basiková, Michal David, Vašo Patejdl a Pepa Vojtek. Každý si střihl jednu svou píseň, a následoval duet s oslavenkyní.

Bezpochyby je složité vybrat vhodné skladby z nastřádaného repertoáru, ale, jak se zdá, zpěvačka vsadila na repertoár ze 60. a 70. let. Z posledního alba Dávno vím svý zazněla pouze skladba Jablko. Ve dvou přídavcích se dočkali diváci nestárnoucích hitů Sladké mámení, Svou partu přátel ještě naštěstí mám a Dlouhá noc. Helena Vondráčková nezůstala nic dlužna ani svým stepařským dovednostem, a navíc překvapila hrou na bicí!
Vezměme to ale po pořádku. „Ahoj, kamarádi, držte si klobouky a budeme se vznášet,“ uvítala auditorium Helena Vondráčková po famózním startu, Vzhůru k výškám snažila se vytáhnout celou halu. Na úplném začátku její pěvecké kariéry byla skladba Červená řeka, další vzpomínkovou skladbou byla píseň Přejdi Jordán. Dále pak Čas je proti nám - skutečně nadčasová skladba, kterou doprovázel vizuál ve stylu Andy Warhola. Kvítek mandragory zazněl v podání talentované dvanáctileté Ines Ben Ahmed. Prozraďme, že muzikál pod tímto názvem s písněmi Heleny Vondráčkové se připravuje na příští rok. Slovenský kolega a kamarád Vašo Patejdl ze skupiny Elán, má na kontě řadu songů pro Helenu Vondráčkovou. Při svém vstupu připomenul 100. výročí Československé republiky a společně si zazpívali duet Ztracený ráj (1988).
„Už jako malá jsem milovala pohádky. Hrála jsem si na princeznu,“ prozradila Helena a každý už tušil, že přijde na řadu Šíleně smutná princezna – Slza z tváře padá. Na jevišti se poté objevila skupina Tap Academy Prague v čele s několikanásobným mistrem republiky, Evropy i světa Tomášem Slavíčkem. To byla i příležitost, aby zpěvačka předvedla svůj stepařský um. Vokální skupina Fragile si s ní střihla skladbu Dvě malá křídla tu nejsou. Při písni Náhodný známý Helena Vondráčková, dle svého zvyku, zasedla za bicí. Hala bouřila ve frenetickém potlesku.
Další host a gratulant Michal David, skladatel - hitmaker zazpíval titulní skladbu z filmu Láska z pasáže. Následný duet z filmu Hříšný tanec byl dalším trhákem. Skotačivá skladba Neuč slunce hřát opět bodovala. Bára Basiková si dala Fantoma opery a pak v duetu Mám toho dost. A došlo i na lyrické skladby a pohlazení. Duet Ty můj kvítku medový, v němž ze záznamu zpíval Waldemar Matuška, byl holdem dlouholetému kamarádovi z divadla. Řekl, lásko má já stůňu - to už jsme v muzikálové sféře, konkrétně v muzikálu Noc na Karlštejně. Na jevišti přišel Pepa Vojtek, s kterým Vondráčková vystupuje v nově uváděném muzikálu Muž se železnou maskou.

Z posledního alba Dávno vím svý zazněla skladba Jablko, opět doprovázená velmi nápaditým vizuálem na plátně. Koncert finišoval vzpomínkou na loňskou roli Dony v muzikálu Mama Mia – A ty se ptáš co dál (The Winner Takes It All). Standing ovations nedaly na sebe dlouho čekat. A hala se nakonec dočkala i přídavků, oblíbené filmové písně Sladké mámení a Dlouhá noc, a pak celý koncert uzavřela skladba Svou partu přátel ještě naštěstí mám.
Koncert skončil, a pořadatelský tým si mohl oddechnout, vše klaplo na výbornou. Diváci odcházeli spokojení. Nezbývá než přání pevného hlasu, dostatku energie pro další tvorbu, nadějné skladatele a textaře. K závěrečnému skandování celé haly „Heleno! Heleno! Heleno!“, přidáváme – Díky.

22.1.2018 20:01:01 Josef Meszáros | rubrika - Zprávy