zvláštní poděkování
Volný.cz

Ondřej Ruml představuje nový videoklip Štěstí zdraví

Ondřej Ruml

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Zpěvák Ondřej Ruml vyrazil minulý týden na koncertní One Man Show Tour Nahubu, na kterém připomíná i svoje debutové album Proměna. Pustil do světa také nový videoklip k písni Štěstí zdraví (VIDEO) aneb tak trochu vánoční píseň ze svého posledního alba Nahubu.
One Man Show Nahubu postavil Ondřej Ruml na skladbách ze svého posledního studiového alba, na kterém nehraje jediný hudební nástroj, všechny zvuky vytváří svými hlasivkami a tělem. Naživo potvrzuje svoje pěvecké a výrazové schopnosti, svoji muzikálnost a bohatou výrazovou škálu. Jediný doprovod mu dělá jen jeho looper.

Ke koncertnímu turné vydal Ondřej Ruml v reedici svoje debutové album Proměna. Už v době prvního vydání (2010) zaujalo uměleckou kvalitou. Zpěvák na něm prokázal svoji multižánrovost a dal jasně najevo, ve kterých vodách se cítí doma. Vychází z jeho oblíbených stylů, takže se skladby pohybují mezi různými žánry. „Rozhodl jsem se tehdy, že svou první desku natočím tak, aby se líbila hlavně mně. Nikdy jsem nebyl žánrově vyhraněný a ani deska taková úplně není. Mísí se na ní prvky jazzu, popu, swingu i country. Moc se mi líbí například použití pedal steel guitar v písni Pán, kterou skvěle natočil Josef Štěpánek. Také Luboš Novotný z kapely Druhá Tráva nahrál překrásný dobrový part v písni Když se stmívá. Velkou radost mám i ze saxofonu Františka Kopa v písni Úsměv,“ komentuje album Proměna Ondřej Ruml.
Album je z velké části autorským dílem Ondřeje Rumla a hudebního producenta Patricka Karpentski. Dále svými nápady přispěli také Ivo Viktorin a Jan Bálek. Kromě svých textů nazpíval Ondřej Ruml texty svých oblíbenců jako Oskara Petra, Pavly Milcové, Bogdana Trojaka či Alice Bauerové. Na albu se jako hosté podílely i Beata Hlavenková a Lucia Šoralová.
Zpěvák, hudebník a herec Ondřej Ruml patří k jistotám naší hudební scény. Také svým druhým albem Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (2014) zaujal nejen posluchače, ale i hudební kritiky, kteří ocenili citlivý a zároveň osobitý přístup k úpravám písní, jež mnozí považují za nedotknutelné. A cappella album Nahubu vydal vloni na podzim.

20.11.2017 12:11:44 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 51 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Dárkové poukazy Hudebního divadla Karlín

Články v rubrice - Novinky...

Imodium má nový klip

Imodium v klipu Vášeň

Kapela Imodium se v závěru letošního roku rozhodně ani trochu nefláká. Po zářijovém vydání kritikou i fanoušky ...celý článekČasopis 51 - sekce

DIVADLO

Břetislav Rychlík uvede v Pardubicích Kalibův zločin

Petra Janečková a Milan Němec (Kalibův zločin)

Poslední premiéru kalendářního roku 2017 přichystalo Východočeské divadlo na třetí adventní víkend 16. a 17. p celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Jih proti Severu oceněný osmi Oscary

Jih proti Severu

Jih proti Severu (1/2)
Slavná filmová adaptace románu Margaret Mitchellové o osudech svéhlavé jižanské krás celý článek

další články...