zvláštní poděkování
Volný.cz

Blur zahrají na Sziget festivalu 2013

Blur 2012 (Zdroj: L. Brownlee)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Legendární britská kapela a vítěz ocenění Nejlepší evropský festival (the Best European Major Festival award) konečně spojili své úsilí: Blur jsou potvrzeným headlinerem Sziget festivalu!

Organizační tým Szigetu radostně oznamuje dlouho očekávaný první koncert kapely Blur na tomto maďarském festivalu. Ikona rockové hudby, která počátkem roku obdržela čestné ocenění “Brit Award” za celoživotní přínos hudbě, o připravovaném koncertu na Sziget festivalu 2013 říká:
“Příští léto bude každý náš koncert něčím výjimečný - nemůžeme se dočkat, až budeme na pódiu a zahrajeme všem našim skvělým fanouškům, které jsme nějakou dobu neviděli.”

Blur se stali opravdu světovou kapelou v devadesátých letech, kdy nahráli alba Park Life a The Great Escape a takové hity jako Girls & Boys, Country House, Song 2, End Of A Century, To The End nebo Beetlebum, které z Blur udělaly kapelu desetiletí.
V roce 2009 došlo po pauze k obnovení kapely na čtyřech koncertech včetně dvou zcela vyprodaných koncertů v londýnském Hyde parku a legendárním vystoupení na festivalu Glastonbury. V roce 2010 byl uveden film o Blur: No Distance Left To Run.
Začátkem tohoto roku napsali Blur dvě nové skladby pro vyprodanou show k zakončení olympijských her v londýnském Hyde parku. Skladby The Puritan a Under The Westway kapela zahrála na střeše jejich nahrávacího studia v západním Londýně. Koncert byl za deštivého počasí vysílán online pomocí video streamu na Twitteru do celého světa.

Sziget festival se koná vždy počátkem srpna v maďarské metropoli Budapešť na jednom z ostrovů. V roce 2012 se konal jubilejní 20. ročník, který navštívilo 379 000 diváků z více než 70 zemí, kteří mohli vidět více než 1000 různých vystoupení a koncertů umělců z celého světa.

24.12.2012 21:12:17 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 14 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Čtvrthrst (Divadlo DISK)

Časopis 14 - sekce

DIVADLO

Drama Pohřbené dítě

Pohřbené dítě

Ed Harris v hlavní roli dramatu Sama Sheparda. Záznam představení ze scény Pershing Square Signature Center us celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Záhada hlavolamu Jaroslava Foglara

Záhada hlavolamu

Záhada hlavolamu
Ve Stínadlech se něco děje... a Rychlé šípy u toho nesmějí chybět. Český dobrodružný film celý článek

další články...