zvláštní poděkování
Volný.cz

Malá inventura 2009

Malá inventura 2009

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Poslední týden v únoru 2009 se koná již sedmý ročník festivalu současného českého nového divadla - Malá inventura (24.2. – 1.3. 2009). Festival je pro diváky, kteří na jevišti chtějí vidět pohyb, tanec, experiment, autorský přístup, překračování žánrů, použití nových technologií a médií, prostě divadlo v jiném balení.

Šest pražských scén – Alfred ve dvoře, Ponec, Archa, Roxy/NoD, Duncan Centre a Nablízko, spolupracuje s Novou sítí – pořadatelem festivalu, aby společně představili, co nového se skrývá pod netradičními obaly nejúspěšnějších autorských divadelních projektů loňského roku.

Program festivalu nabídne během šesti dní třicet představení a budou mezi nimi například oceňované inscenace jako Evropané Jiřího Adámka, vítězné představení Ceny Sazky 2008 Knihovna Lenky Bartůňkové nebo představení De Capo choreografky Kateřiny Stupecké ohodnocené v soutěži o Cenu Jarmily Jeřábkové. Divadlo ALFREDVEDVOŘE, které se věnuje výhradně novým formám živého umění, zařadilo na program např. performanci-koncert Emily umělecké skupiny Handa Gote nebo kabaretní večer Money Transformance známé ženské formace Secondhand Women. Experimentální prostor NoD uvede inscenaci Jana Nebeského Neúplný sen, za kterou získal David Prachař Cenu Sazky a Divadelních novin za herecký přístup v oboru alternativní divadlo. V prostoru divadla Archa bude příležitost shlédnout Tragickou operetu Exit 89 nebo představení, které se věnuje tématu uprchlíků, Tanec přes plot.

Na své si přijdou i děti, na neděli jsou přichystány dokonce dvě pohádky: Arktický Robinson a Království, obě v divadle ALFREDVEDVOŘE. Dva současné nejuznávanější taneční české soubory – DOT 504 a NANOHACH – uvedou své projekty v divadle Ponec.

Dramaturgickou novinkou festivalu určenou především profesionálům je kompletní uvedení projektů, které zvítězily ve výběru do dramaturgie sdružení Nová síť pro rok 2009. Jedná se o mimořádné umělecké počiny, které budou příští rok produkčně zaštítěny Novou sítí a nabízeny do českých regionů a zahraničí. Tyto projekty budou na festivalu představeny v Altě – Hale 30. Mezi vybranými představeními jsou např. La Kantýna Anny Duchaňové, In Finito Věry Ondrašíkové, genderový kabaret Ušima podzimu Jakuba Folvarečného nebo jediný regionální zástupce přehlídky– představení inspirované životem Robinsona na ostrově - Vážka Jana Komárka a Jiřího Dobeše.

V další nově zřízené festivalové sekci Bílé vrány, bylo vybráno představení Malá smrt Adély Stodolové, které vzniklo ve spolupráci s tvůrčím tandemem Skutr.

11.2.2009 23:02:01 JoMe | rubrika - Festivaly

Časopis 04 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lucerna (NdB)

Články v rubrice - Festivaly

Festival 13+ vidělo 1 864 diváků

Transky, body, vteřiny (Divadlo Petra Bezruče)

V pondělí 20. ledna skončil v pražském Divadle v Dlouhé 11. ročník nesoutěžní divadelní přehlídky pro mladé pu ...celý článekČasopis 04 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Cesty víry: Albánie – víra nikdy neumírá

Cesty víry: Albánie – víra nikdy neumírá
Přestože Albánii prohlásili komunisté v roce 1967 za první z celý článek

další články...