zvláštní poděkování
Volný.cz

Ořechovské divadlo v pražském Činoherním klubu

Ořechovské divadlo v pražském Činoherním klubu

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

V neděli 15. února 2009 Činoherní klub uvádí: - Ořechovské divadlo Ořechov - Vlastimil Peška a Jean Baptiste Molière: PAROHÁČI aneb Červené kalhoty. Třeskutou frašku o lidských nešvarech, především však o lidské blbosti, ta je věčn, můžete zhlédnout od 19:30 h.

Režie, hudba, scéna a kostýmy: Vlastimil Peška / Hrají: Zdeněk Pehal, Helena Pešková, Veronika Pečínková, Vendula Pešková, Jaroslav Lorenc, Ivana Černá, Miroslav Urban, Radoslava Hadačová, Zdeněk Havlík, Zdeněk Novotný, Petr Sekanina, Libuše Pehalová, Vladimír Srba, Jiřina Kotvrdová, Vlastimil Peška.

Pokud se dramaturgové a režiséři pídí po titulu, ve kterém si mohou herci doslova zařádit a zároveň divákům polechtat bránici nebývalým způsobem, pak je doporučení na Peškovu transkripci komedií J.B. Molièra v komedii zbrusu novou zcela na místě. Autor pracoval naprosto volným způsobem se dvěma méně známými komediemi. S Pánem z Prasákova a s Doktorem proti své vůli, ze kterých vytahuje pouze některé scény. Kostru děje pak rozvádí a přidává mnohé situace, které však působí doslova „Molièrovsky“. Možná by se hodilo i říci „Molièrovsko-Peškovsky“. Děj, který se točí kolem červených kalhot konšele Doubka, záletné ženy druhého konšele Borovánka, po svatbě toužící Lucindy a šišlavého ševce Kokrhele, který se z donucení vydává za doktora, je věru košatý a právem ho lze označit, jako třeskutou frašku, která však nepostrádá míru dobrého vkusu. Je to prostě titul, který je hoden označení kvalitního lidového divadla, které skvěle reprezentuje již celá desetiletí scéna Ořechovského divadla. Ta se také ujala prvého provedení zbrusunové komedie.

Pod režijní taktovkou pana autora a principála Ořechovského divadla v jedné osobě se představí, vedle zkušených ořechovských herců a hereček, také několik nových tváří. Přijďte se podívat! Přijďte se smát s námi lidským nešvarům a především lidské blbosti, která je, jak známo, věčná! Ořechovské divadlo z Ořechova existuje od roku 1903.

9.2.2009 22:02:44 Redakce | rubrika - Amatéři

Časopis 28 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LSS 2020

Časopis 28 - sekce

HUDBA

Životy psané hudbou - Bob Dylan

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana
Imaginativní balada o jednom životě, ale řadě osudů a tváří ikonického zpěv celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

MFF Karlovy Vary - Studená válka

Studená válka

Studená válka
Láska v dobách nenávisti. Polský koprodukční film, který získal Cenu za režii v Cannes (2018) celý článek

další články...