zvláštní poděkování
Volný.cz

Little Sister – tak trochu jiná reality show

J. Josková a A. Kynclová

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Slovácké divadlo představuje další novinku. V pondělí 27. října uvede na Malé scéně komediálně laděnou hru z prostředí televizních reality show nazvanou Little Sister. „Je v tom taková odvěká touha podívat se k někomu domů a zjistit, jak to tam funguje. Dřív lidi tajně nahlíželi sousedům do oken, dneska si sousedy pustí v televizi,“ říká o připravované inscenaci sedmadvacetiletá režisérka Martina Schlegelová.

Hra dramatičky Radmily Adamové Little Sister je určena především těm divákům, kteří den co den v televizi hltali osudy hrdinů z vily. I v divadelním hledišti tak mohou, a to doslova v přímém přenosu, sledovat, jak se zamotávají příběhy lidí, kteří se rozhodli vstoupit do televizní soutěže a vyhrát. Největší favoritka soutěže propadá hře natolik, že zapomíná rozlišovat realitu umělou a tu skutečnou. To se jí stane osudným. Venku totiž čeká nemocná sestra…

„Název hry odkazuje jednak k názvu soutěže Big Brother, ale je v něm také skrytý obsah celé hry, jež pojednává o malé sestře hlavní hrdinky,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. „Jsme moc rádi, že jsme titul pro naše divadlo získali. Téma manipulace známé z televizních show je totiž stále živé a setkáváme se s ním pořád. Slovácké divadlo tak navíc dokazuje, že drží krok s dobou a uváděnými inscenacemi reaguje na dění okolo,“ dodává Josef Kubáník.

K přípravě hry divadlo pozvalo také skutečného televizního soutěžícího. Byl jím Emil Zajac, jehož diváci znají z první řady Vyvolených na Tv Prima. Herci přiznávají, že po několikahodinovém vyprávění se dozvěděli spoustu zajímavého, co v inscenaci využijí. „Byla jsem přesvědčena, že hádky, konflikty jsou vyvolané přirozeným vývojem situace a přirozeností jednotlivých soutěžících. Emil nám ale řekl, že za celé tři měsíce, které strávil ve vile, si na kamery nezvykl. Vše co tam probíhalo byla, dle jeho slov, hra,“ říká představitelka hlavní dvojrole Alžběta Kynclová.

Hru Little Sister uvede Slovácké divadlo ve světové premiéře v režii Martiny Schlegelové. Vedle zmiňované herečky diváci uvidí Jaroslavu Tihelkovou, Pavla Hromádku, Annu Slezákovou – Mikovou, Jitku Joskovou, Moniku Horkou, Josefa Kubáníka, Jiřího Hejcmana, Andreu Nakládalovou a Terezu Novotnou – Mikšíkovou. Světová premiéra hry Little sister bude uvedena na Malé scéně 27. října v 19.00 hodin.

27.10.2008 09:10:18 Josef Meszáros | rubrika - Zveme ...

Časopis 02 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jsme v pohodě  (ND)

Články v rubrice - Zveme ...

Švandovo divadlo uvede online premiéru

Natálie Řehořová a Nataša Bednářová

Co se stane, když se mocná síla klimatické změny střetne s nepružnými osobami z nejvyšší politiky? I o tom vyp ...celý článekČasopis 02 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

David Lynch - 75 let

Twin Peaks: ohni se mnou pojď

Twin Peaks: ohni se mnou pojď
Twin Peaks: město, kde je vše jinak a každý něco skrývá. Kultovní film uvádí celý článek

další články...