zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Studio DVA divadlo: Jsme deset let s vámi…

Michal Hrubý a Ivana Chýlková

autor: archiv   

zvětšit obrázek

V pondělí 18. září 2023 se uskutečnil slavnostní večer JSME S VÁMI u příležitosti 10. výročí otevření stálé scény Studia DVA divadlo v Paláci Fénix na Václavském náměstí. Večerem provázeli Monika Absolonová a Petr Pěknic. Na koho nezbylo místo v hledišti, nemusel litovat. Oblíbené moderátory a hosty večera jsme mohli sledovat online na facebooku divadla. Záznam je k dispozici zde.

“Vítejte v divadle Studio DVA,” oslovil diváky hlas Kryštofa Hádka. Po odhalení opony se všichni v hledišti stali svědky jeho přípravy na zahájení slavnostního večera, kdy před deseti lety usedli diváci do hlediště v Paláci Fénix a Studio Dva po několika letech hraní na různých scénách zakotvilo ve stálém divadle. A je tomu tak dodnes.
“Přejeme vám nevšední zážitek. A budem tam aj ja, Anka Šišková,” zakončil Hádek a to už se v manželské posteli setkali Jana Krausová a Karel Roden. Inscenace SEX PRO POKROČILÉ je druhý nejvíce hraný titul v tomto divadle. Na prvním místě se drží inscenace OTEVŘENÉ MANŽELSTVÍ.
Speciální setkání k výročí otevření stálé scény divadla Studio DVA se rozjelo v plném proudu. Na jevišti vystoupilo mnoho osobností spjatých s tímto divadlem. Vedle samotného producenta Michala Hrubého, dostal slovo i Tomáš Přenosil, ředitel marketingu. Vedle nich vystoupili Bohumil Klepl, Zlata Adamovská, Radka Fišarová a další.

Portál Scena.cz je od samého začátku u toho. Mimo jiné se Karel Roden zúčastnil i on-line rozhovoru pro náš portál…
Tomu všemu předcházelo setkání s Michalem Hrubým, tehdy ještě studentem DAMU, produkce.
Večer v Paláci Fénix patřil mnoha zdravicím a přáním. “Ať hraje Divadlo Studio DVA co nejdéle, ať má pořád takové množství diváků a chodí tak rádi jako chodí pořád,” řekla Jana Krausová.
Nám nezbývá než dodat, aby se i nadále všem v divadle plnili divadelní sny, ať ty herecké, dramaturgické nebo producentské a portál Scena.cz bude s velkou radostí informovat o zdařilých premiérách, kvalitních hereckých výkonech a zejména o objevné a kvalitní dramaturgii. Držíme palce do dalších let.

www.studiodva.cz

25.9.2023 13:09:33 Josef Meszáros | rubrika - Zprávy

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Cherry Man (Národní divadlo)

Články v rubrice - Zprávy

Jihočeské divadlo - kulturní srdce jižních Čech

Ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek

Jihočeské divadlo se ve středu 22. listopadu prezentovalo v prostorách Českého centra ve Vídni. Hlavní myšlenk ...celý článek


VČD přivítalo stotisícího diváka roku 2023

Gratulace jubilejnímu divákovi po představení

Než přišla pandemie covidu, Východočeské divadlo Pardubice pravidelně na podzim vítalo stotisícího diváka roku ...celý článekČasopis 49 - sekce

HUDBA

NO NAME nové album i turné

NO NAME

Oblíbená slovenská skupina NO NAME vyráží na turné společně s kapelou Nocadeň, koncertní šnůra začne 21. březn celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Prosincové novinky v Jihočeském divadle

Tristan a Isolda (Jížní spojka 2024 - Stavovské divadlo )

Prosinec zahájí 6. prosince operní soubor Jihočeského divadla výjimečnou událostí. Ve světové premiéře opery K celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 50. týden

Poutní místa: Radhošť

Poutní místa: Radhošť
Putování po známých i méně známých místech hlubokých tradic. Pořadem provázejí J. Som celý článek

další články...