zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Magický Činoherní klub - Příchody a odchody

Magický Činoherní klub - Příchody a odchody

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Příchody a odchody
Dokumentární cyklus o legendární pražské divadelní scéně, od jejíhož založení letos uplyne 55 let. Bouřlivá politická situace po okupaci v roce 1968 výrazně ovlivňuje činnost mladého divadla (2015). Režie J. Abrhám ml..
Bouřlivá politická situace po okupaci v roce 1968 se výrazně odrazila v životě mladého Činoherního klubu. Umělecké reakce na politickou situaci nezůstaly bez represí – v roce 1974 musela divadlo opustit velká část klíčových tvůrců. V souvislosti s tehdejším politickým vývojem takřka paradoxně vyznívá skutečnost, že i za daných okolností dramaturgie divadla kladla důraz na ruské dramatiky, např. inscenováním Višňového sadu.

Po uzavření Divadla Za branou přichází do Činoherního klubu Libuše Šafránková a Jiří Zahajský. V Činoherním klubu jsou v této době na repertoáru inscenace Spasení, S úsměvem idiota, Hodinový hoteliér, Poprask na laguně, Candide a Na dně. V polovině sedmdesátých let dojde ještě k jedné absurdní situaci: legendární ruský herec a režisér Oleg Tabakov, který v té době podruhé hostoval v Činoherním klubu, je v roce 1974 vyhoštěn z Československa.
Vysílání: 23.1., 21:10 hod., ČT2

13.1.2020 10:01:47 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Beetlejuice (Hudební divadlo Karlín)

Články v rubrice - Z éteru

Je nám ctí... Městské divadlo Brno – 80 let

Kristian Pekar a Bolek Polívka (Lakomec)

Lakomec
Bolek Polívka v hlavní roli Molièrovy komedie, v níž jde o peníze až v první řadě, inscenované ...celý článek


Z první řady - Vladimír Sís - 100 let

Miroslav Donutil (Balada pro banditu)

Poslední leč
Bolek Polívka a Jiří Pecha v kouzelné hře dvou starých přátel na štěstí. Filmový přepis úspěšn ...celý článek


Divadelní tipy 28. týden

Jan Vodňanský

Komici na jedničku - Hugo Haas
Petr Nárožný opět otevírá dveře do Muzea komiků, aby zde společně s diváky o ...celý článek


Divadelní tipy 29. týden

Zajíc v pytli

Zajíc v pytli
Hudebně zábavné představení Miloslava Šimka a Luďka Soboty z divadla Semafor (1984). Spoluúči ...celý článek



Časopis 29 - sekce

HUDBA

Triumfální závěr 11. ročníku Beats for Love

Beats for Love 2025

Skončil 11. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A byl to celý článek

další články...