zvláštní poděkování
Volný.cz

Loutkáři v ulicích Prahy

Z projektu Teatro - Toč

autor: archiv   

Pražské ulice ožívají díky souboru TEATRO-TOČ. Návštěvníci v historickém centru mluví zejména anglicky, finsky, německy, španělsky, francouzsky a japonsky. Teatro Toč nabízí mezinárodní pouliční loutkové představení pro děti a dospělé hrané mladými umělci z osmi různých zemí. Projekt vzniká během třech týdnů, kdy jej skupina mladých umělců vytvoří. Pražané tak mohou potkat loutky v neobvyklých místech jako je vestibul Masarykova nádraží, dětské hřiště, nebo ulice Starého Města.
Inspirací pro letošní představení je Shakespearův příběh Romea a Julie, ale rozhodně nečekejte tradiční provedení! Toto krátké představení bude prezentováno v sedmi světových jazycích, ovšem mezinárodní jazyk loutek bude doufejme srozumitelný všem.

Pod vedením profesionálních loutkářů, výtvarníků a pedagogů z katedry alternativního a ¤loutkového divadla na pražské DAMU si mezinárodní skupina, v níž jsou i studenti z DAMU, navrhne, vyrobí a naučí se animovat tradiční české marionety. S nimi pak společně připraví a nazkouší představení, vzešlé z improvizací na motivy klasického příběhu. Publikum našich pouličních představení je také „improvizované“ – je složeno především z náhodných kolemjdoucích, kteří zaujati chvíli postojí.
Již třetí léto dává TEATRO-TOČ dohromady umělce (divadelníky, výtvarníky) z celého světa s předními českými loutkářskými profesionály. Prvních deset dnů projektu je vyhrazeno pro řezbu pod vedením Miroslava Trejtnara (designér hraček a loutek) a Renaty Pavlíčkové (scénografka – např. „Kráska a zvíře„ v Národním divadle). Dále následuje oblékání, malování, vypracování technologie, navázání nití a zavěšení na vahadlo. Jakmile jsou loutky hotové, nastává fáze zkoušení - během tří dnů vznikne pod režisérským dohledem Marka Bečky z loutkového spolku Buchty a loutky 30ti minutové pouliční představení.

15.7.2004 01:07:39 JoMe | rubrika - Zprávy

Časopis 05 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Mars (NdB)

Články v rubrice - Zprávy

Galavečer 2020 v MdMB

Malvína Pachlová a soubor MdMB

V pátek 24. ledna 2020 se od 19:00 hodin uskutečnil již osmý Galavečer v Městském divadle Mladá Boleslav. Jed ...celý článekČasopis 05 - sekce

HUDBA

Portrét Kurt Cobain!

Kurt Cobain

Kurt Cobain!
Portrét charismatického rockového zpěváka, od jehož úmrtí uplynulo 25 let (1967–1994). A celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Kino Art: Transdarinka a Ústava

Transdarinka

Transdarinka
Láska má mnoho podob. Americká transgenderová komedie (2015). Hrají: K. K. Rodriguezová, M. Ta celý článek

další články...