zvláštní poděkování
Volný.cz

Divadlo v Řeznické připravuje hru Cock

R. Špaček, P. a K. Rímský, P. Horváthová, D. Krejčík

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Divadlo v Řeznické připravuje na letošní rok 31. 3. 2016 českou premiéru divadelní hry COCK britského velmi talentovaného dramatika Mika Bartletta, kterou uvedou i v rámci festivalu Prague Pride 2016 - festivalu na podporu minorit, jejichž tématem - lidskou sexualitou a srovnáním se s odlišností, se tento dramatický text zabývá. Na syžetu bisexuálního trojúhelníku autor řeší ale mnohem závažnější lidské téma, a to paralyzující alibistickou nerozhodnost.

Existuje vůbec bisexualita? A není to jen lidský alibismus pro neschopnost se rozhodnout? Kolik lidí musí nerozhodný člověk zranit, aby došel ke své představě o spokojenosti a štěstí? A může být vůbec někdy spokojený a šťastný, když neví, co pro něj vlastně štěstí je? Lež jako téma, sobě i lidem, které milujeme. Hlavní hrdina se od spokojeného homosexuálního vztahu stává až homofobním. Mike Bartlett, který pravidelně spolupracuje s londýnským národním divadlem a progresivní scénou Royal Court Theatre obdržel v roce 2010 za tuto hru nejprestižnější britskou cenu Laurence Olivier Award.
Hru přeložil Pavel Dominik, režie a výprava Radim Špaček, dramaturgie Yvetta Srbová. Na jevišti Divadla v Řeznické uvidí diváci Petru Horváthovou, Pavla Rímského, Kryštofa Rímského a Daniela Krejčíka.

www.reznicka.cz

4.1.2016 12:01:47 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Žebrácká opera (MdP)

Články v rubrice - Zprávy

Divadlo a svoboda se zaměří na nezávislé divadlo po roce 1989

Divadlo a svoboda (Zdroj: Facebook)

Institut umění – Divadelní ústav pořádá u příležitosti 30. výročí politických změn ve střední a východní ...celý článekČasopis 42 - sekce

HUDBA

Elán: Megakoncert

Elán: Megakoncert

Elán: Megakoncert
Slovenská skupina v čele s frontmanem Jožo Rážem, který v těchto dnech slaví 65. narozeni celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Skvosty světového panenkového umění

Doll Prague - Anastasia Jankovská

Jedinečná výstava Doll Prague se bude konat od 8. do 10. listopadu 2019 nově v paláci Lucerna v centru Prahy. celý článek

další články...