zvláštní poděkování
Volný.cz

Chodník slávy MDB se opět rozroste

Hana Holišová (Zdroj: P. Klinga)

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

V pátek 24. května 2013 se v 15:00 hodin opět po pěti letech rozroste řada barevných otisků dlaní umělců Městského divadla Brno, tentokráte o pět nových kachlů. Poprvé se chodník Lidické ulice zpestřil v roce 2000, kdy do něj vtiskly své dlaně muzikálové herečky Alena Antalová, Petra Jungmanová a Markéta Sedláčková a doyenové souboru a činoherní umělci Zdena Herfortová, Zdeněk Junák, Karel Janský, Jiří Tomek a Ladislav Kolář. V květnu 2001 je následovali Miroslava Kolářová, Pavel Kunert a Martin Havelka, v březnu 2003 pak skladatelé Petr Ulrych a Zdenek Merta a v dubnu 2004 herci Jiří Horký, Petr Gazdík, Dušan Vitázek a Igor Ondříček. V únoru 2006 zorganizovali zaměstnanci divadla otisk dlaní na dlaždici slavného chodníku pro svého ředitele a režiséra Stanislava Mošu coby dárek k jeho padesátým narozeninám. Poslední přírůstky přibyly v květnu roku 2008: herci Erik Pardus, Radka Coufalová a Jan Apolenář, hudební skladatelé Petr Kofroň a Vladimír Franz a dlouholetý fotograf a šéfredaktor revue Dokořán Jef Kratochvil, v jehož hlavě se vlastně myšlenka chodníku slávy zrodila.

K této řadě významných osobností, kteří přinesli prestižní ocenění nejen divadlu na Lidické, ale vlastně i městu Brnu, se nyní připojí také muzikálová herečka Hana Holišová, jež obdržela teprve před několika měsíci Cenu Thálie 2012 za roli Jany v muzikálu Papežka; dlouholetý člen uměleckého souboru MdB a nositel Ceny Thálie 2007 Petr Štěpán; grafik a scénograf Petr Hloušek, jehož práce dokresluje a ozvláštňuje nejednu inscenaci MdB; kostýmní návrhářka Andrea Kučerová, která v MdB obléká herce již od roku 1993; a v neposlední řadě scénograf Jaroslav Milfajt, spolupracující s brněnským divadlem na Lidické již od roku 2003.

Po otisknutí dlaní bude následovat mimořádná tisková konference v prostorách divadelního dvora, která bude zahájena v 16:00 hodin. V jejím průběhu dojde mimo jiné k představení letních aktivit, jež připravujeme ve spolupráci se společností Brixton-gastro, s.r.o., změn, které nás čekají v nové divadelní sezóně, ale také ke křtu divadelního dvora a především CD Papežka, jehož kmotrem se stane primátor města Brna Roman Onderka.

20.5.2013 23:05:36 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 34 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LM2019

Články v rubrice - Zprávy

Na Putinovy agenty zaostří divadelní soubor

Temporary Collective (Foto: Katarína Hudačinová)

Mrazivou inscenaci na pomezí divadla a filmu s názvem Putinovi agenti připravuje na začátek října divadelní so ...celý článek


Speciální zahájení sezony na lodi A studia Rubín

52. sezona A studia Rubín

Zatímco v předchozí sezoně, zastřešené otázkou „S kým žijem?”, dramaturgie divadla tematicky ohled ...celý článek


OLDstars uvedou monodrama o Jidášovi

Režisér Matyáš Řezníček při zkoušce

Počátkem září uvede umělecká skupina OLDstars v bytovém divadle H2O ve Vršovicích v české premiéře monodrama J ...celý článekČasopis 34 - sekce

HUDBA

Queen: A Night at the Odeon

Queen: A Night at the Odeon

Queen: A Night at the Odeon
Unikátní záznam koncertu kapely Queen živě odvysílaného na Vánoce v roce 1975 ( celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Neznámý Alain Delon

Alain Delon (Neznámý Alain Delon)

Neznámý Alain Delon
Portrét herecké legendy. Francouzský dokument. Dokumentární portrét je určen nejen obdi celý článek

další články...