zvláštní poděkování
Volný.cz

Letní Letná se letos rozšíří do dalších čtyř měst

CIRKUS CIRKÖR

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla LETNÍ LETNÁ, který za sedm let existence přitáhl v Praze tisíce nadšených dospělých i dětských návštěvníků, se letos rozšíří do dalších čtyř měst. Atmosféru nového cirkusu, pohybového divadla, dětských představení, cirkusových workshopů a výtvarných dílen nebo městečka s cirkusovými šapitó budou moci zažít v Olomouci (3. – 5. června, Korunní pevnůstka), Ostravě (17. – 19. června, Slezskoostravský hrad), Brně (24. – 26. června, Lužánky) a ve Frymburku na Lipně (2. – 6. července). Přes den diváci uvidí až pětkrát denně především dětská představení (například Teátr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Vojta Vrtek, bublinář Václav Strasser, Bilbo Compagnie). Večery budou věnovány dospělým, kterým program nabídne to nejlepší z českých umělců, kteří se věnují novému cirkusu. V městečku, které poskytne rodinám i dětem celodenní vyžití, najdou dále návštěvníci například fotoateliér Le Petit Cheval, se kterým kočuje Vanda Hybnerová a Saša Rašilov, cirkusový kolotoč, výtvarné dílny nebo Chambre Separé, pěti minutový kabaret klíčovou dírkou. Vstup do městečka bude ZDARMA, dětská představení budou stát 50 Kč, večerní pak 150 Kč. Generálním partnerem Letní Letné na cestách je Lipánek. Hlavní část festivalu Letní Letná proběhne letos již poosmé od 21. srpna do 4. září na pražské Letné.

„V každém městě jsme navázali úzkou s místními profesionály – v Olomouci je naším hlavním patronem Magistrát města Olomouce a přímo Olomoucká pevnost, v Ostravě s Slezskoostravským hradem, v Brně se střediskem volného času pro děti a mládež Lužánky a cirkusem LeGRANDO, na Lipně přímo s obcí Frymburk,“ říká Jiří Turek, ředitel festivalu. Snahou Letní Letné na cestách je navázat vazby s místními organizacemi a vytvořit tak zázemí pro každoroční konání festivalu, který bude moci v dalších letech prezentovat místním divákům novinky z oblasti nového cirkusu, divadla a živé kultury z Evropy.

Hlavní část festivalu Letní Letná nabídne letos již poosmé na tradičním místě mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou od 21. srpna do 4. září čtrnáctidenní maraton zahraničních hvězd nového cirkusu, tuzemských souborů, pohádek, aktivit pro děti a jejich rodiče, či prostě místo k odpočinku i zábavě. Prvním potvrzeným hostem je švédský Cirkus Cirkör, nejlepší skandinávský soubor nového cirkusu, který uvede představení Wear it like a crown. Festival pořádá Společnost Gaspard, o.s., za podpory Hlavního města Praha a Ministerstva kultury. Generální partner: Pražská plynárenská, a.s. Za podpory: Metrostav a další organizace a instituce. Hlavním partnerem dětské scény je Lipánek.

30.5.2011 16:05:37 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jsme v pohodě  (ND)

Časopis 03 - sekce

HUDBA

Supraphon spustil podcast

Podcast Supraphonu (vizuál)

Vydavatelství Supraphon rozběhlo hned dvě podcastové řady. V té, která se jmenuje Supraphon podcast, se můžeme celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Černá komedie Deník strojvůdce

Deník strojvůdce

Deník strojvůdce
Ať dělá strojvůdce cokoliv, občas někoho přejede. Srbsko-chorvatská černá komedie (2016). celý článek

další články...