zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Galakoncert Státní opery Praha

Jana Sýkorová

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Počátkem června 2011 připravili umělci Státní opery Praha slavnostní koncert, kterým chtějí poděkovat všem svým příznivcům a věrným návštěvníkům za jejich podporu v sezoně 2010/ 2011. Pozvání k vystoupení na galavečeru přijali renomovaní domácí i zahraniční sólisté opery a baletu. Všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář.

„Návštěvnost Státní opery je v posledních měsících velice dobrá. Jsem rád, že Galakoncertem můžeme našim věrným divákům nabídnout touto formou naše „poděkování“ nad rámec běžného repertoáru,“ říká Ondřej Černý, pověřený ředitel SOP.

Pozvání Baletního souboru SOP k vystoupení na galavečeru přijali renomovaní tanečníci působící v zahraničí, Anna Nikulina, sólistka Velkého divadla v Moskvě, držitelka Velké ceny pro mladé umělce Triumph z roku 2004 a Zlaté lyry z roku 2010. Jejím partnerem byl Jan Váňa, sólista Národní opery Ukrajiny, který již v minulosti ve Státní opeře Praha hostoval jako Princ v Čajkovského Labutím jezeře. Barbora Kohoutková, bývalá sólistka Hamburského baletu Johna Neumeiera, baletu Bavorské státní opery v Mnichově a Finského národního baletu, v současné době baletní mistr Národního divadla v Praze, se představí po boku sólisty Státní opery Praha Michala Krčmáře.

Operní soubor budou reprezentovat nejlepší sólisté SOP, držitelka Ceny Thálie 2010 Christina Vasileva, mezzosopranistky Veronika Hajnová a Jana Sýkorová a barytonista Svatopluk Sem. Představí se rovněž sbor a orchestr SOP pod taktovkou významného britského dirigenta Jana Lathama-Koeniga, který ve Státní opeře Praha nastudoval dvě velmi úspěšné inscenace Tristana a Isoldy a Trubadúra.

Program slavnostního večera nabídl divákům oblíbené árie, dueta, sbory a předehry z oper Rossiniho, Verdiho a Boita, slavná pas de deux z Čajkovského Labutího jezera a Adamovy Giselle, Valčík z Čajkovského Spící krasavice i netradičně pojaté finále z Minkusova baletu Don Quijote. Zpestřením večera bude vystoupení dětí z Baletní školy Olgy Kyndlové při SOP v polonéze z Čajkovského opery Eugen Oněgin.

11.7.2011 23:07:39 Redakce | rubrika - Zákulisí/ Klípky