zvláštní poděkování
Volný.cz

Světový bestseller Popel Londýna

Přebal knihy Popel Londýna

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Nejuznávanější britský autor žánru historické krimi Andrew Taylor, ve svém novém románu Popel Londýna od první stránky vtáhne čtenáře do napínavého příběhu, který se odehrává v Londýně v roce 1666. Plameny dosud největšího požáru v historii Londýna zachvátily katedrálu sv. Pavla a odkrývají tajemství, která měla zůstat skrytá. Uprostřed chaosu je nalezena mrtvola muže se svázanýma rukama za zády a bodnými ranami na krku. Jak ale najít vraha, když většina obyvatel sama bojuje o přežití? Všemu přihlíží James Marwood, syn odsouzeného zrádce a neochotný vládní informátor, který je donucen pachatele najít. Marwood je brzy vehnán do mimořádného nebezpečí, ale i náruče záhadné mladé ženy, kterou před plameny zachránil. Řádění vraha však ještě není u konce a další oběť na sebe nenechá dlouho čekat.

Čeští čtenáři tvorbu Andrewa Taylora dobře znají – Anatomie duchů, Malý Američan, Němý… Krimi romány svému autorovi přinesly řadu úspěchů a literárních cen, například je několikanásobným držitelem prestižního žánrového ocenění „Daggers“ (dýky), které každoročně uděluje britská asociace autorů detektivek. Kromě historických detektivek a psychologických thrillerů píše Taylor také literaturu pro děti a mládež a různé kritiky či eseje o detektivním žánru.
Taylorovy knihy jsou s nadšením přijímány recenzenty i čtenáři a Popel Londýna není výjimkou. „V Taylorově Popelu Londýna z hlavního města doslova sálá žár… Jedná se o jednoho ze zaručeně nejčtivějších autorů historických románů, který ve své poslední knize přesvědčivě vystihuje chaos šířící se z Pudding Lane až ke katedrále svatého Pavla. Andrew Taylor jako obvykle prokazuje znalost zápletky i historického pozadí a odhaluje čtenářům Londýn po návratu Stuartovců jako místo plné nebezpečí, zrady a rozpolcených zájmů,“ nešetřil superlativy například Nick Rennison v The Sunday Times.

27.11.2017 17:11:59 Redakce | rubrika - Novinky...