zvláštní poděkování
Volný.cz

Lednové akce v Domě čtení

Dům čtení - Méďa tulák

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Kolikrát musí člověk utíkat před rozzuřeným býkem, nebo spadnout z koně, než usoudí, že je čas změnit zaměstnání? Kolik lásky potřebuje týraný pes, aby znovu začal věřit lidem? O tomhle všem a mnohém dalším vypráví povídky autorky, žijící na šumavské samotě. Příběhy plné smíchu i bolesti vás pobaví, dojmou a přesvědčí, že i v obyčejném životě se dějí neobyčejné věci.
6. 1. 18:00h, autorské čtení Barbory Dvorecké z knihy Doteky života - uvedení knihy.

8. 1. 14:00h, Méďa tulák
Méďu a Terezku vezme bublinková víla na výlet. Navštíví spolu i zemi věčného ledu. Na cestách potkávají zvířátka i nové kamarády.

13. 1. 18:00h, Česká beletrie v roce 2015
Tento večer budeme hovořit o knihách, které vyšly v roce 2015. Budeme se bavit o tom, čím žila česká literatura v minulém roce. Připomeneme ty nejzásadnější literární události i co se chystá v roce 2016 na různých místech České republiky.

20. 1. 18:00h, promítání filmu festivalu Jeden svět – Z popelnice do lednice
Než se zelenina dostane z pole na váš talíř, nejméně polovina jí skončí na skládce. Stačí se podívat do odpadních kontejnerů supermarketů či do nejbližší popelnice, abychom zjistili, v jak obrovské míře plýtváme jídlem. Režisér Valentin Thurn předkládá ve svém snímku znepokojivá fakta o našem vztahu k jídlu a zároveň hledá možnosti, jak tuto situaci zlepšit, a ukazuje možné cesty, jak plýtvání potravinami zastavit. V rámci cyklu volného promítání Promítej i ty!

21. 1. 18:00h, diskuzní čtvrtky společně pro desítku: Developer kontra občané?!
Jak chrání v Praze 10 zájmy obce odpovědní komunální politici a jak aktivní občané? Na základě rozboru konkrétních problémů chceme nastolit otázku nevyužívání možnosti místní samosprávy a dobrat se ke kýžené podobě vztahu: komunita-politik-developer.
K otevřené diskuzi jsou zváni občané, zastupitelé a odpovědní úředníci.

22. 1. 14:00h, Méďa tulák
Jak poradí Méďa myšce s domečkem? Myška se vydala hledat větší domov, kam by se vešla i se svým úlovkem. Jak to dopadne?

27. 1. 18:00h, Pulzující podoby současné české literatury: Netradiční projekty.
Projekt Žádnej gay nebo počkej!
je literárně-hudební vystoupení na pomezí lehčí performance. Dva autoři a dva hudebníci, ač každý s jinou poetikou, vzájemně se pokoušejí překročit hranici mezi literární a zvukovou tvorbou. Vystupují: Tomáš Míka, Alice Prajzentová, Natálka Hošková, Dj Vláďa.

Dům čtení
Ruská 192, Praha 10
tel.: 272 736 457
Není-li uvedeno jinak, vstup na všechny akce zdarma.

www.mlp.cz

28.12.2015 15:12:10 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Žebrácká opera (MdP)

Články v rubrice - Zveme ...

Zvedá se Česká vlna!

Jan Němec

Česká próza je na vzestupu. Sílí zájem čtenářů, zvyšuje se kvalita knih a stoupá zájem kritiků. V řebříčcích p ...celý článekČasopis 42 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 43. týden

Rudy Linka

The.Faith
Portrét české kultovní crossoverové kapely The.Switch. Připravil A. Vopička. Pět kluků, dvacet le celý článek

další články...