zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Nové dvojčíslo Labyrint revue 27–28

Nové dvojčíslo Labyrint revue 27–28

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Labyrint revue je kulturní magazín vycházející pravidelně od roku 1991. Každé číslo se soustřeďuje na konkrétní téma a obsahuje ukázky ze současné světové, české a slovenské literatury, rozhovory s autory, povídky, teoretické a kritické texty a eseje. Na barevných přílohách najdete portfolia soudobých mladých výtvarných umělců z Čech, Slovenska a ze světa (v každém vydání je šest rozsáhlých profilů). Téma zpravidla doplňují příspěvky o filmu, divadle, architektuře a komiksy. Každé číslo provází „Praktická příloha“ s informacemi o vybraných nových knihách, přehled výstav, kulturních center, filmových festivalů v ČR a inzerci.

Od roku 1997 vychází jedno tematicky zaměřené dvojčíslo ročně. Labyrint revue od roku 1992 vydává také Almanach Labyrint, ročenku o českých nakladatelstvích a knihkupectvích, podílí se mj. na edici dvojjazyčných Gutenbergových čítanek, spolupořádá mezinárodní komiksový festival KomiksFEST! a podporuje mladé autory.

Hlavní téma aktuálního dvojčísla Labyrint revue 27–28 je PŘITAŽLIVOST DEKADENCE.
Výběr z obsahu – teoretické a kritické texty: Susan Sontagová, Svetlana Boymová, Nancy Hustonová, E. M. Cioran, Matei Calinescu, André Malraux, Wolfgang Ullrich, Josef Vojvodík (rozhovor); současná světová literatura: Tom McCarthy, B. E. Ellis, J. A. Lindqvist, Régis Jauffret, Pedro Juan Gutiérrez, Pavel Sanejev, Maxim Biller ad.; česká a slovenská próza a eseje, např. Lubomír Martínek, Iva Pekárková, Miloš Urban, Jaroslav Rumpli, Vladimír Körner (rozhovor); texty o filmu, divadle, hudbě, komiks (Lars Sjunnesson) a barevné přílohy s profily výtvarníků: Dan Pitín, skupina Rafani, Thomas Zipp, Ulla von Brandenburg, Cyprien Gaillard, Markus Schinwald a rozhovor o výstavě Decadence Now! (Otto M. Urban). 270 stran velkého formátu, 150 Kč.

14.2.2011 12:02:35 Redakce | rubrika - Z médií