zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Balet NdB se chystá na prestižní The Grange Festival

Hrabství Hampshire

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Balet NdB se v červnu chystá na zahraniční zájezd do Velké Británie. Hlavní soubor vystoupí 6. června na prestižním festivalu The Grange v hrabství Hampshire. Prezentovat se bude komponovaným večerem, který se bude skládat z několika vystoupení jak klasického, tak neoklasického baletu. Juniorský soubor NdB 2 se zase představí na festivalu The Next Generation pořádaném Královským baletem v Londýně.

Festivalu Grange v Hampshire, který je vyhlášenou destinací pro operní, jazzová, taneční a divadelní představení světové úrovně. Festival Grange se nachází v kopcovité krajině anglického venkova, v hrabství Hampshire. Každoročně tu vystupují ti nejlepší umělci a interpreti z celého světa, pro Balet Národního divadla Brno je proto obrovskou poctou, že byl organizátory osloven. „Po letech snah prosadit se na tomto území se snad blíží průlom pro balet NdB. Vystoupení na prestižním festivalu Grange je, doufejme, začátkem našeho působení ve Velké Británii. Velký dík patří uměleckému řediteli festivalu Michaelu Chanceovi za to, že nám svým pozváním projevil důvěru,“ dodává umělecký šéf Baletu NdB Mário Radačovský.
Soubor baletu Národního divadla Brno vystoupí na festivalu Grange s komponovaným večerem, který se bude skládat z několika vystoupení jak klasického, tak neoklasického baletu.
V klasické části nabídne Balet NdB pas de deux z baletů Swan Lake, Korzár, Romeo a Julie nebo Don Quijote v tradiční choreografii Mariuse Petipy. Mário Radačovský představí původní choreografii Hidden Face, speciálně vytvořenou pro aktuální večer a další své choreografie – Together na hudbu Franze Schuberta a hravou a dynamickou miniaturu Rossini 1, na předehru opery Gioachina Rossiniho La Cenerentola. Významnou částí programu bude podmanivý balet Nacha Duata Gnawa, který si na hudbu obsahující španělské a severoafrické zvuky podmaňuje diváky svojí univerzální pohybovou silou a smyslnou elegancí, spojující spiritualitu s organickým rytmem Středomoří.

Juniorský soubor vystoupí na festivalu The Next Generation v Londýně

Juniorský soubor bude prezentovat Národní divadlo Brno o týden později přímo v Londýně. Ve dnech 11. a 12. června 2024 se představí na prknech Linbury Theatre v rámci festivalu The Next Generation pořádaný Královským baletem. Na festivalu juniorských souborů se spolu s NdB 2 představí i juniorský soubor Norského národního baletu, Královská baletní škola, BundesJugendBallet (juniorský soubor Baletu v Mnichově) a mnoho dalších. Jedná se tak o první celosouborové hostování NdB 2 v Londýně, a to se složeným programem z choreografií Symfonie č. 7 Allegretto / Pampúšik / Distant Instant.

3.6.2024 10:06:37 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Festivaly

Kahánek a Sekera provedou Smetanovu Mou vlastí

Miroslav Sekera a Ivo Kahánek

Dva klavíry, dva výjimeční čeští klavíristé a cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany MÁ VLAST. Jedinečný z ...celý článek


Letních slavností staré hudby zahájí vlámští a čeští hudebníci

Oltremontano Antwerpen

25. ročník mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby zahájí v úterý 16. července v pražských Emauzíc ...celý článek


Za poklady Broumovska: Malý princ i koncert varhanice

Jan Cina

Festival Za poklady Broumovska přinese koncem července svým posluchačům magický a nevšední zážitek ve formě ko ...celý článekČasopis 30 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Olga Sommerová výročí

Olga Sommerová

GEN: Jan Špáta očima Olgy Sommerové
Portrét vynikajícího dokumentaristy a kameramana očima režisérky Olgy S celý článek

další články...