zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Eva Urbanová - uměřená vzhledem k okolnostem

Eva Urbanová, Marian Vojtko, Ladislav Korbel

autor: Hana Brožková  

zvětšit obrázek

Eva Urbanová si splnila svůj sen a ve čtvrtek 29. února 2024 vystoupila v O2 Areně. Její GRANDE FINALE se rozjelo. Doprovod jí zajistil Epoque Symphony Orchestra pod taktovkou Martina Kumžáka. Hudební aranže Martin Kumžák a Jiří Škorpík. Diváci mohli společně s Evou Urbanovou slyšet Mariana Vojtka, Jana Toužimského a Ladislava Korbela. Pod scénickým řešením je podepsaný Michal Caban.

Část koncertu byla věnovaná bellcantu. Il Mare Calmo Della Sera, En Aranjuez Con Tu Amor se honosně nesli prostorem. Pocta Věře Špinarové - Jednoho dne se vrátíš. Závěr tohoto bloku patřil duetu s Mariánem Vojtkem - Ráj Bláznů. Následovalo Vojtkovo sólo - Probuzení.
Ke slovu se dostaly songy od skupiny ABBA - The Winer Takes it All a Does Your Mother Know. To už repertoár přecházel k rockovému zvuku. S Janem Toužimským zazněl duet Wish I Had An Angel. Metalovou Too Much Love uzavřel Ladislav Korbel.
Následovaly skladby Queen - Who Wants to live forever, Love Kills a We are the Champions.
Koncert zažil dvě falešná finále. Trochu divné. Místo toho, aby vše gradovalo, tak energie šla dolů. Po skladbě Rebel Yell došlo na představení tvůrčího týmu. Skutečný závěr nastal až po přídavku The Phantom of The Opera.

Celkově Grand Finale Evy Urbanové vyznělo úměrně vzhledem okolnostem. Pokud by bylo o pár let dříve, což se díky covidu neuskutečnilo, určitě by z jeviště šlo více energie. Eva Urbanová interpretovala všechny skladby s plným nasazením a v duchu svého naturelu. To ani jinak být nemůže. Celé její vystoupení provázely vkusné projekce, ohně a dýmy, barevná show přímo úměrná dramaturgii. Pravdou je, že publikum bylo z větší části vlahé. Před sebou mělo operní divu s rockovými kořeny s blistrovými kostýmy v ohňové světelné show. Producent Tomáš Ságl představil show na úrovni a opět s velkým srdcem.

4.3.2024 15:03:51 Josef Meszáros | rubrika - Recenze

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Festival Setkání Stretnutie 2024

Časopis 16 - sekce

DIVADLO

Venušiny dny 2024

Emily (Divadlo NUDE)

Pražské divadlo Venuše ve Švehlovce uvádí 22. - 28. 4. 2024 devátý ročník mezinárodního festivalu Venušiny dny celý článek

další články...

HUDBA

Mladí ladí jazz zdarma na Karlovo náměstí

Jazzanova

V Praze do 30. dubna patří Karlovo náměstí patřit jazzu i dalším hudebním žánrům. Pod taktovkou festivalu Mlad celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 15. týden

Juliette Binocheová (Děti svého věku)

Roznese tě na kopytech
Jiří Dvořák a Milan Šteindler v televizním filmu podle slavného bestselleru Simony M celý článek

další články...