zvláštní poděkování
Volný.cz

Jihočeské divadlo jede za hranice okresu

S. Mazzia, A. Nagamori, P. Terranova (Pod kůží)

autor: Petr Zikmund   

zvětšit obrázek

Jihočeské divadlo v nové sezóně plánuje odehrát rekordních 28 premiér, k tomu všemu se ale chystá hostovat na různých místech České republiky. Už v říjnu a listopadu ho čekají zájezdy do 5 divadel.
Diváci Klicperova divadla v Hradci Králové by si neměli nechat ujít emočně silnou a působivou inscenaci Dobrý proti severáku. Dvě hlavní a jediné role velmi citlivě ztvárnili Helena Dvořáková a Pavel Oubram. Komorní příběh o osudovém překlepu v e-mailové adrese diváky překvapí svým dějovým vývojem. Helena Dvořáková za roli Emmi získala ocenění za nejlepší ženský herecký výkon roku 2019 v prestižní anketě portálu i-divadlo.cz a cenu Jihočeská Thálie za rok 2019, kterou uděluje Jihočeské divadlo na základě hodnocení odborné poroty. Klicperovo divadlo hru uvede 9. 10. 2021 od 19.00 ve Studiu Beseda.
S touto inscenací činohra Jihočeského divadla zavítá i do Městského kulturního střediska ve Vodňanech, a to 16. 11. 2021.

Baletní soubor Jihočeského divadla se 20. 10. 2021 chystá dobýt srdce diváků a jeviště Mahenova divadla v Brně unikátní inscenací v režii Petra Zuzky Rádio Svobodná Bystrouška. Taneční večer, během kterého odvypráví Karel Höger příběh o nezkrotné lišce Bystroušce a tanečníci mu vdechnou život pohybem, bude pro diváky netradičním zážitkem. Věříme, že právě v Brně bude tato inscenace rezonovat.
Další inscenace, která překročí hranice našeho okresu, bude opět taneční. Inscenace 3+1 je důkazem toho, že členové našeho baletního souboru jsou nejen skvělí tanečníci, ale mají i velký cit pro choreografii. Tři z nich spolu s jedním hostem připravili pro diváky 4 krátké taneční příběhy. Sebastiano Mazzia v choreografii Tančila jsem vytvořil příběh inspirovaný životem netypické zpěvačky Florence Foster Jenkins, ale převedl jej do tanečního prostředí. Béla Kéri Nagy se v choreografii Vír zamýšlí nad tím, jak nás rotace vesmíru, oběžná dráha naší planety a nekonečný koloběh života stále někam strhávají a předurčují naši životní cestu. Třetí příběh Pod kůží autora Zdeňka Mládka se zamýšlí nad tématem být sám sebou a potřebou někam patřit. Poslední choreografii připravil Viktor Konvalinka, sólista baletu Národního divadla v Praze a člen uměleckého uskupení DEKKADANCERS. Jeho opus s názvem Vzpomínky staré paruky líčí pocity člověka, který se ocitá na konci života. A v kazajce svých vlastních pocitů a vzpomínek se rozhoduje, jak žít dál každý svůj den naplno.
Taneční večer 3+1 si diváci mohou užít 7. 11. 2021 v pražském Divadle Komedie a také 27.11. 2021 v Brně na tanečním veletrhu DANCE life.

www.jihoceskedivadlo.cz

7.10.2021 11:10:25 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 48 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nebesa (NdB)

Články v rubrice - Zveme ...

Hudební pohádka s Ivou Bittovou

Iva Bittová

„Jak hloupě se často chovají dospělí lidé, když chtějí být důležití,“ právě to je téma pohádkové p ...celý článek


MET nabídne antickou báji o Eurydice moderní optikou

Eurydika

Hudba se stává tématem uměleckých děl odnepaměti. Mezi nejstarší příběhy, v nichž hudba hraje klíčovou roli, j ...celý článek


PKB uvádí premiéru inscenace Kříž u potoka

Kříž u potoka (PKB)

Ve středu 1. prosince 2021 v 19:30 hodin tančí Pražský komorní balet v Městské knihovně Praha premiéru inscena ...celý článekČasopis 48 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 49. týden

Radim Hladík (Blue Effect a hosté)

Adventní koncerty České televize 2021
Přímý přenos z Baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě je věnován org celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Grafiky Magdaleny Żuraw Peč

Magdalena Żuraw Peč - Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie

Spolky EducationTalentCulture a Člověk na hranici zvou na výstavu grafik Magdaleny Żuraw Peč, která nese název celý článek

další články...