zvláštní poděkování
Volný.cz

Štefan Margita připravuje X MAS GALA 2018

V pražském Kostele svatého Šimona a Judy

autor: Jakub Ludvík   

zvětšit obrázek

6. května odletěl Štefan Margita do San Francisca, kde si 12., 19. a 26. června zahraje a zazpívá v tamní opeře jednu ze svých životních rolí – Boha Ohně Logeho ve Wagnerově opeře Zlato Rýna. V roce 2016 vydal pro produkci Jana Adama a Dana Hádla své první vánoční album X MAS s hosty Kateřinou Kněžíkovou a s Adamem Plachetkou a takřka do roka a do dne byli jeho tvůrci za jeho úspěšný prodej oceněni Zlatou deskou Supraphonu. Letos v prosinci proto bude Štefan Margita vánoční písně a koledy z tohoto alba zpívat i na svém vánočním turné X MAS GALA 2018 po Čechách a po Moravě.

„Byl bych moc rád, aby se z námi chystaných předvánočních koncertů stala podobná tradice, jakou měly Vánoce ve Vídni pořádané po několik let Plácidem Domingem“, říká producent turné Jiří Hubač. „Vedle Štefana se na nich představí vynikající sólisté Opery pražského Národního divadla, sopranistka Kateřina Kněžíková a barytonista Jiří Brückler“.
A jaký mají k nejkrásnějším svátkům v roce vztah hlavní protagonisté turné X MAS GALA 2018?
Jiří Brückler: „Vánoční svátky jsou pro mě a moje blízké každoroční příležitostí užít si vzájemnou blízkost a možnost setkávat se se svými nejbližšími. V naší široce rozvětvené rodině má sváteční klid a pohoda poněkud netradiční podobu. Všechno je daleko intenzívnější, radostnější, možná i divočejší, ale zároveň ohleduplnější a pozornější. Jako celá rodina se už do běžného bytu nevejdeme a tak se poslední roky potkáváme na horské chatě, kde je mnohem větší pohodlí a prostor užít si jeden druhého. O zábavu máme, díky našim nejmenším dětem postaráno, a na tato setkání pak rádi vzpomínáme po celý nový rok“.

Kateřina Kněžíková: „Ač přes shon, kterému se o Vánocích nevyhneme, pro mně tyto svátky znamenají radost v mnoha podobách. Nejen z dárků, ale především ze společně stráveného času, kterého si jako rodina během roku moc neužijeme. A díky dětem se na Vánoční svátky těším o to víc. Děti dávají Vánocům novou či dávno zapomenutou dimenzi a spolu s nimi máme možnost se radovat z obyčejných věcí. A vidět jiskřičky štěstí v jejich očích je nejvíc. Bylo by ideální, kdybychom se mohli v tomto čase pomyslně zastavit, nespěchat a užít si tento nádherný a pokojný čas“.

Štefan Margita: „O mně je známo, že Vánoce odjakživa miluji. Po celý rok sháním dárky, takřka od poloviny listopadu míváme už ustrojený stromeček a vánočně vyzdobený byt i terasy kolem něho. A jen jednou jsme na Vánoce nebyli s Hankou doma. V Dallasu, kde jsem zpíval v tamní opeře, jsme v roce 1997 trávili naše první vánoce mimo domov. Venku bylo 25 stupňů a mně se nepodařilo sehnat stromek. Ale bez jsem si je neuměl představit, tak jsem koupil fíkus a ten ozdobil. To bylo taky poprvé, kdy jsme nejeli s Hankou do Košic za mými rodiči a mými dvěma bratry a jejich rodinami. Letos zažiji vánoční svátky diametrálně odlišné od všech, které jsem doposud zažil. Táta zemřel před deseti lety, máma letos začátkem května. Naštěstí nás vedli k tomu, abychom s bratry drželi pohromadě, navzájem si ctili, respektovali a milovali. Takže do Košic s Hankou letos pojedeme za bratry Jánem a Peterem a jejich rodinami, ale už u toho nebude ani jeden z rodičů. Hanka si před několik lety napsala český text Mé dětské svátky, který přesně vystihuje můj momentální pocit „Cesty domů vedly zdaleka i zblízka/Vzpomínáš, jak tenkrát zrána jiskřil sníh/Moje máma zase v kuchyni si píská/A táta veze domů stromek na saních/Mé dětské svátky ať jsou zpátky na pár chvil“.

Vánoční turné X MAS GALA 2018 se bude konat v následujících městech: 5. + 06. 12. 2018 - Kongresové centrum, Zlín – vstupenky ZDE.
9. 12. 2018 - SONO Centrum, Brno – vstupenky ZDE.
16. 12. 2018 – Sál královehradecké Filharmonie, Hradec Králové – vstupenky ZDE.
18. 12. 2018 – Obecní dům, Praha – vstupenky ZDE.

18.6.2018 10:06:37 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 12 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Poslední lod (MdB)

Články v rubrice - Koncerty

FOK představí José Curu v jeho operních rolích

José Cura (Foto: Zoe Cura)

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK přináší dva koncerty s hvězdným tenoristou José Curou, které se u ...celý článek


FOK přidává mimořádný koncert s Renée Fleming

Renée Fleming (Foto: Andrew Eccles)

Americká operní hvězda Renée Fleming zazpívá 9. července 2019 od 19:30 hod se Symfonickým orchestrem hl. m. Pr ...celý článek


Endellion String Quartet zahraje Jevgenije Kissina

Endellion String Quartet (Foto: Eric Richmond)

FOK pozval do Prahy slavný britský Endellion String Quartet při příležitosti 40. výročí jeho založení. Koncert ...celý článekČasopis 12 - sekce

HUDBA

Věra Špinarová... a pořád Vás mám ráda!

Věra Špinarová... a pořád Vás mám ráda!

Věra Špinarová... a pořád Vás mám ráda!
Vzpomínkový koncert na legendu české populární hudby (Premiéra). Vě celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Nadace Delfina vítá v roce 2019 tři nové rezidenty

Nadace Delfina

Londýnská Nadace Delfina (Delfina Foundation) přivítala 4. března dva nové rezidenty – kurátorku Terezu celý článek

další články...