zvláštní poděkování
Volný.cz

Z první řady... Gossip

Gossip

autor: Michal Hančovský   

zvětšit obrázek

Gossip
Inscenace Lenky Vagnerové & Company. Narozeninový večírek promění pomluvy v nelítostné drama. Účinkují: I. Sedláček, F. Barrouquére, A. Opavská, R. Piovarči, B. Bašista a M. Heriban. Režie L. Vagnerová (Premiéra). Gossip neboli drby, plané řeči, pomluvy, dezinformace či fámy jako kulturní fenomén lidstva se staly námětem inscenace Lenky Vagnerové, která v sobě spojuje taneční, pohybové, loutkové i činoherní divadlo.

V konstelaci pěti postav a v kulisách narozeninového večírku rozehrává nelítostné drama násilí bez kapky krve. Ukazuje, jak se zlo médiem slova rychle šíří, jak kvete a bují v pokrytectví, manipulaci a krutosti. Psychické a sociální násilí není o nic méně děsivé, než to fyzické. Gossip je komplexní jevištní tvar, který s minimem scénických prostředků vytváří vysoce imaginativní obrazy. Stejně tak podmanivé jsou výkony účinkujících v tanečních částech. Proměnlivá dynamika inscenace, originální detaily obsažené v každém výstupu, původní hudba Ivana Achera a nečekané prolínání taneční a herecké akce udržují diváky ve střehu po celou dobu představení. Inscenace se stala výraznou událostí české taneční scény a získala 2 nominace na Cenu Thálie (Andrea Opavská, Ivo Sedláček), nominaci v kategorii Talent roku (Ivo Sedláček) v Cenách divadelní kritiky, 4 nominace na výroční Ceny Opery plus (Fanny Barrouquére, Andrea Opavská, Ivo Sedláček, Lenka Vagnerová).
Vysílání: 29.1., 20.20 hod., ČT art

22.1.2018 12:01:15 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Z éteru

Hasičská fontána

Hasičská fontána

Hasičská fontána ke stému výročí státnosti
Velkolepá vodní a světelná show na Vltavě na hudbu B. Smetany a ...celý článek


Smetanova Litomyšl

Smetanova Litomyšl

Osudová léta 1918 a 1968 na Smetanově Litomyšli
Mimořádný festivalový koncert věnovaný 100. výročí vzniku Č ...celý článek


Vynikající zpracování Carmen

Carmen

Carmen
Vynikající zpracování světoznámé opery, jejímž autorem je Georges Bizet, od jehož narození uplynulo ...celý článekČasopis 42 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Filmové tipy 43. týden

Americká noc

Americká noc
Pohled do zákulisí jednoho natáčení a do lidských duší posedlých filmem. Francouzsko-italský f celý článek

další články...