zvláštní poděkování
Volný.cz

Petr Tyc přichází s taneční studií lásky

Z projektu Dokud neumřeli (Zdroj V. Brtnicky)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

PONEC – divadlo pro tanec uvádí v pondělí 23. a v úterý 24. října 2017 ve 20:00 hod. světovou premiéru nového projektu choreografa Petra Tyce, který se tím vrací po 14 letech k tanci. Inscenace nesoucí název Dokud neumřeli je tanečně-divadelní studií lásky a milostných vztahů, jež je volně inspirována románem britského spisovatele Juliana Barnese Jak to vlastně bylo?

Název díla odkazuje na závěrečné rčení v pohádkách „A žili šťastně, dokud neumřeli“. „Tahle věta se používá v pohádkách v návaznosti na milostné vzplanutí. Člověk by řekl, že to dnes nikdo nemůže brát vážně,“ vysvětluje Tyc, „Jenže romantická představa lásky, která má šťastný konec, je velmi zakořeněná. Fakt, že je realita jiná, vytrvale vytěsňujeme,“ uzavírá.

Představení se pohybuje na pomezí žánrů současného tance a divadla a vystupují v něm tři interpreti: laureátka ceny Taneční inscenace roku 2017 Tereza Hradilková, Lenka Kniha Bartůňková a Radim Peška. Hudbu složil Tomáš Procházka a autorem světelného designu je oceňovaný umělec Jan Komárek.

Petr Tyc vystudoval klasický tanec na pražské Taneční konzervatoři a choreografii na Hudební fakultě Akademie múzických umění u Pavla Šmoka. Své vzdělání dále rozvíjel studijním pobytem u Merce Cunninghama v New Yorku aj. Působil jako tanečník v Pražském komorním baletu Pavla Šmoka a dále v Londýně. Spolupracoval zde se slavnými choreografy, jakými jsou Jiří Kylián, Gerhard Bohner aj. Od roku 1994 působí jako nezávislý choreograf, tanečník a pedagog.

16.10.2017 23:10:33 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Články v rubrice - Zveme ...

Dancing Grandmothers v rámci Tance Praha

Z inscenace Dancing Grandmothers

Jubilejní 30. ročník prestižního festivalu Tanec Praha se blíží k excelentnímu závěru. V sobotu 23. června 201 ...celý článekČasopis 25 - sekce

LITERATURA/ UMĚNÍ

Filmové tipy 26. týden

Vražedná pole

Smolař
Malý obchodníček Bourvil a vykutálený podvodník Louis de Funès. Tak kdo komu asi naletí? Franco celý článek

další články...