zvláštní poděkování
Volný.cz

Letní prázdninové voicecampy lákají zpěváky i nezpěváky

Voicecamp

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Voicecamp připravil na letošní letní prázdniny dva týdenní workshopy pod vedením zkušených lektorů – zpěvačky Lenky Jankovské (Yellow Sisters) a terapeuta Karla Fišera. Zájemci jsou zváni na dobrodružné cesty do krajin hlasových improvizací, za zpěvem písní z celého světa. První dílna proběhne v poklidném prostředí Centra Buchov, nedaleko bájné hory Blaník od 1. do 6. července. Druhá se pak bude konat od 2. do 8. srpna na pobřeží chorvatského ostrova Lošinj.

„Voicecamp pořádá hlasové workshopy a další tématicky zaměřené akce od roku 2010. Třetím rokem spolupracujeme s Lenkou Jankovskou na pravidelných workshopech v Praze na Dobešce“ říká Karel Fišer, zakladatel a šéf o. s. Voicecamp. „Workshopy mají skvělou odezvu, a tak jsme na léto otevřeli vícedenní semináře, na kterých můžeme jít zase o trochu dál“, dodává lektor, který ve své práci vnímá důležitost vytvoření bezpečného rámce pro všechny, kteří do hlasových workshopů přicházejí.
„Zpívám od dětství a zpěvu se věnuji prakticky denně – při koncertech, na workshopech nebo při jízdě autem. Je mým posláním, součástí mého každodenního života. Na cestách po světě jsem nasbírala řadu písní. Ty společně s našimi seminaristy zpíváme ve vícehlasu. Věnujeme se také improvizaci a vlastní tvorbě – vedu lidi k přirozené muzikalitě, smyslu pro rytmus a harmonii. Na workshopech tak vznikají úplně neuvěřitelné momenty a písně“ dodává Lenka Jankovská alias Lena Yellow.

„Věříme, že skrze lidský hlas lze poznávat sebe sama i druhé, sbližovat se i léčit.“ Karel Fišer, zakladatel a lektor o. s. Voicecamp.
Voicecamp je nezisková organizace, jejíž hlavní myšlenkou a náplní činnosti je podpora zpěvu a jeho návratu jako přirozené součásti našeho života. Věříme, že skrze lidský hlas lze poznávat sebe sama i druhé, sbližovat se i léčit. Hlas má každý člověk, jde jen o to nebát se jej správně použít a nechat rozeznít. Voicecamp tyto myšlenky naplňuje pořádáním workshopů pro nejširší veřejnost a vedením smíšeného pěveckého sboru, který je otevřen všem bez rozdílu věku či pěveckých zkušeností.

Lena Yellow – zpěvačka, lektorka; v současné době zpívá s Yellow Sisters, v projektu Mateřská.com a vydává svou sólovou desku; vede mimo jiné pravidelné hlasové workshopy na Dobešce.

Karel Fišer - terapeut, kouč, zabývá se prací s hlasem v souvislostech duše a těla; v roce 2010 založil a vede o. s.Voicecamp, které svou činnost pro širokou veřejnost zaměřuje na práci s hlasem.
Více na www.voicecamp.cz.

9.3.2014 16:03:04 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 43 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Cumulus (Divadlo DISK)

Články v rubrice - Zprávy

Pražský komorní balet v sezóně 2020/2021

Pražský komorní balet

Pražský komorní balet vstoupil do nové sezóny 2020/2021 koronaviru navzdory. Do souboru nastoupili noví sólist ...celý článekČasopis 43 - sekce

HUDBA

Sluníčko na Chmelnici

Sluníčko na Chmelnici

Sluníčko na Chmelnici
Koncert rockové hudby (1995). Účinkují skupina Sluníčko a Lenka Dusilová, držitelka c celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 42. týden

Zasvěcení: Salesiánky

Zasvěcení: Salesiánky
Znovu probuzené řeholní řády a kongregace pěstují duchovní život a pomáhají občanské celý článek

další články...