zvláštní poděkování
Volný.cz

Ozvěny bouře - v Kolíně nad Rýnem

Ze svého prvního letošního zahraničního zájezdu se minulý týden vrátila Česká filharmonie. Během tří večerů vystoupila pod vedením svého šéfdirigenta Vladimira Ashkenazyho v Kolíně nad Rýnem a vzbudila zde mimořádný ohlas.
Během tří večerů v sále Kolínské filharmonie zazněla hudba Sergeje Prokofjeva, Dmitrije Šostakoviče a Dmitrije Kabalevského. Všechny tři koncerty byly dlouho dopředu vyprodány a část pátečního koncertu (Prokofjevovu Šestou symfonii) snímala německá televize WDR/Arte. Kromě této skladby zazněla ještě Slavnostní poema Setkání Volhy a Donu téhož skladatele a Kabalevského Violoncellový koncert č. 2. Německému publiku se po boku České filharmonie představil švédský sólista Mats Lidström. Své nečekané příležitosti se chopil bez zaváhání a jeho vystoupení bylo strhující, brilantní a právem se dočkalo těch nejvřelejších ohlasů u publika.

Během dalších večerů zaznělo Prokofjevovo oratorium Na stráži míru – s mezzo-sopranistkou Charlottou Hellekant, Pražským filharmonickým sborem se sbormistrem Jaroslavem Brychem a Kühnovým dětských sborem se sbormistrem Jiřím Chválou, a Šostakovičova Symfonie č. 13 – se Sergejem Leiferkusem, Pražským filharmonickým sborem a Oratorienchor Köln (sobota 18. ledna) a Prokofjevova Zdravice pro smíšený sbor a orchestr a hudba k filmu Ivan Hrozný téhož skladatele, svity z hudby k filmům Nezapomenutelný rok 1919 (společně se sólistou Lukášem Vondráčkem – klavír) a Pád Berlína Dmitrije Šostakoviče a na závěr pak i jeho Komorní symfonie (neděle 19. ledna).
S Českou filharmonií, Vladimirem Ashkenazym a violoncellistou Matsem Lidströmem budeme mít příležitost setkat se při posledních abonentních koncertech Vladimira Ashkenazyho v čele České filharmonie ve dnech 30.-31. ledna 2003 ve Dvořákově síni Rudolfina, kde zazní hudba, která vzbudila tolik živých ohlasů v zahraničí a kterou se budeme moci potěšit i my.

29.1.2003 JoMe | rubrika - Zprávy

Časopis 34 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LM2019

Časopis 34 - sekce

DIVADLO

Akrobaticko-světelné show Kolaps

Kolaps  (Losers Cirque Company)

Kolaps
Přímý přenos akrobaticko-světelné show českého souboru Losers Cirque Company ze závěru festivalu Let celý článek

další články...

HUDBA

Music Infinity uvítá Mary Lattimore a Julii Kent

Mary Lattimore (Foto: Rachael Pony)

Dvě osobité ženské instrumentalistky vystoupí 4. září 2019 od 19:30 hod v Paláci Akropolis. Harfistka Mary Lat celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Literární tipy 35. týden

Záhada hlavolamu

Záhada hlavolamu (9/9)
Dobrodružství Rychlých šípů v tajemných Stínadlech se uzavírá. Legendární seriál na celý článek

další články...