zvláštní poděkování
Volný.cz

Pražská komorní filharmonie přivítá Nový rok v Číně

Pražská komorní filharmonie

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Na mimořádné dvanáctidenní turné do Číny spojené s netradičními oslavami Nového roku vyráží jeden z předních tuzemských orchestrů interpretujících vážnou hudbu, Pražská komorní filharmonie. Kromě série osmi koncertů, jejichž společným jmenovatelem bude reprezentovat nesmrtelné hudební skvosty od předních domácích autorů, jej zároveň čeká hudební debut v této asijské velmoci. Pro svou první návštěvu Číny, která aktuálně zažívá nejrušnější hudební období z celého roku, s sebou Pražská komorní filharmonie přiváží skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka, jež se v této zemi těší značnému respektu.

Hudební těleso předvede své plné nasazení pod vedením úspěšného dirigenta Ondřeje Vrabce v halách pro tisíce diváků, kde pravidelně vystupují ty nejšpičkovější světové orchestry. Koncertními zastávkami se mezi 29. prosincem a 6. lednem stanou hlavní města čínských provincií: Chongqing Fuling, Qinghai, Lanzhou, Guangzhou, Fuzhou, Šanghaj, Tianjin a Peking. Během osmi večerů zazní Předehra k opeře Prodaná nevěsta, Vyšehrad a Vltava z cyklu Má vlast (B. Smetana), symfonická skladba Žárlivost (L. Janáček), Česká suita a Symfonie č. 8 G Dur „Anglická“ (A. Dvořák).

„Turné čítající takové množství koncertů v tak vzdálených destinacích jako je Čína, se nepoštěstí každý den, proto jej považujeme za velký úspěch. Pro čínské publikum jsme připravili program tvořený skladbami našich nejuznávanějších velikánů vážné hudby, který navíc zpestří průvodní slovo dirigenta Ondřeje Vrabce, zarytého příznivce a znalce díla Leoše Janáčka. Věříme, že naše volba naplní očekávání i hudební vkus tamních posluchačů,“ uvádí ředitel Pražské komorní filharmonie Radim Otépka, který bude orchestr do Číny doprovázet.

31.12.2012 16:12:48 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 28 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Oldstars on the Roud 2020

Časopis 28 - sekce

DIVADLO

Za dveřmi vrátí kulturu a radost do ulic

Bratři v tricku (Zdroj: www.bratrivtricku.cz)

Dvanáctý ročník Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi se uskuteční a nabídne celou řadu novinek: ví celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Americké nezávislé léto - Florida Projekt

Florida Projekt

Florida Projekt
Vítejte v kouzelném království před branami Disneylandu. Živelné letní prázdniny v zapadlém celý článek

další články...