zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Národní divadlo prošlo kontrolou pracovních podmínek

Budova Státní opery Praha (Zdroj: O. Kocourek)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Debaty kolem reformy bývalé Státní opery Praha se táhnou už dlouhá léta. Neutichly ani poté, co se Státní opera stala rovnocennou scénou Národního divadla. Po neúspěšných peticích a stávkových pohotovostech se odpůrci reformy obrátili na Inspektorát práce se žádostí na prošetření pracovních podmínek a možností komunikace s vedením. Jisté je jedno- že kontrola proběhla na podnět, nikoliv z vlastního rozhodnutí Inspektorátu práce. Při kontrole nakonec Národní divadlo obstálo na výbornou.

„Kontrolu pracovních podmínek i vzájemné probíhající komunikace s odboráři jsme přivítali, doufám, že její výsledky pomohou přesvědčit i poslední nevěřící Tomáše, že se snažíme jednat v nejlepším zájmu zaměstnanců bývalé Státní opery Praha,“ říká Ondřej Černý, ředitel Národního divadla.

Odboráři SOP se na Oblastní inspektorát práce zřejmě obrátili již v listopadu 2011 se žádostí o prošetření „nekomunikace“ ze strany vedení SOP. Pravděpodobně v žádosti uvedli i porušování pracovních podmínek ze strany zaměstnavatele, čemuž nasvědčovalo zaměření prováděných kontrolních činností.

Oblastní inspektorát práce dokončil kontrolu 26. ledna 2012. Ve zprávě uvádí, že vedení Národního divadla dodržuje zákoník práce i veškeré příslušné normy a podporuje komunikaci s představiteli odborových svazů. Inspektorát práce kontroloval příslušné dokumenty, provedl i kontrolu pracovních smluv dvanácti náhodně vybraných zaměstnanců zrušené SOP.

6.2.2012 16:02:04 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Ze zlaté kapličky

Balet ND uvede unikátní inscenaci Holo Harmonies

Holo Harmonies: ze zkoušek na tanečních sálech

Balet Národního divadla ve spolupráci se Stuttgartským komorním orchestrem uvádí unikátní světovou premiéru, v ...celý článekČasopis 49 - sekce

HUDBA

Ondřej Havelka uvádí Rozálii Havelkovou

Rozálie Havelková

Hudební návštěva v muzeu: Ondřej Havelka uvádí Rozálii Havelkovou
Šansonově laděný program mladé talentovan celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 49. týden

Maxim Velčovský

Hrady středověké Francie
Vrcholný středověk byl obdobím pozoruhodných staveb. Mnohé z nich dodnes vzbuzují celý článek

další články...