zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Nové sešity Rychlých šípů v plánu je minimálně osm dílů

Sešity Rychlé šípy box

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Skautská nadace Jaroslava Foglara a nakladatelství Albatros spojily své síly do dlouhodobého vydavatelského projektu, který má svět Rychlých šípů přiblížit ještě více dnešním dětem. Kultovní komiks má za sebou více než osmdesát let a setkal se s ním téměř každý. Ke klasickým příběhům se nyní přidávají komiksy nové, které na ty původní nějakým způsobem navazují či jim předcházejí - odkrývají nevysvětlená tajemství či příhody vedlejších postav.

„Věříme, že sešity zaujmou všechny milovníky díla Jaroslava Foglara. Pro rodiče či prarodiče jsou ideální příležitostí, jak se spolu s dětmi vrátit do dětství a zároveň jim klasické dílo představit i s novými příběhy. A tím jim otevřít dveře do světa spisovatele, který ovlivnil už tolik generací,“ říká za Skautskou nadaci Jaroslava Foglara Roman Šantora.
V každém sešitě tak najdou čtenáři kromě původních příběhů Rychlých šípů vždy dva nové, delší komiksy. Jeden z nich bude vycházet na pokračovaní, v něm kreslíř Nikkarin otevírá pátrání party dnešních kluků a holek po minulosti slavného klubu.
Druhý příběh bude samostatný. První sešit přináší Ztracený hlavolam Davida Jana Žáka a Renaty Wilfling, který popisuje dětství vynálezce létajícího kola Jana Tleskače v temném sirotčinci. Následovat bude Žlutá je barva naše s reálným příběhem židovského chlapce odcházejícího do Terezína s knihou Záhada hlavolamu. Na příbězích pro další sešity pracuje třeba ceněná komiksová tvůrkyně Kateřina Čupová či známý komik a spisovatel Lukáš Pavlásek.
Kromě toho přináší každý sešit představení jedné z knížek Jaroslava Foglara formou komiksového výňatku, zajímavostí o románu a interaktivních pasáží, jako jsou hry, kvízy a soutěže.

Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila pro první čtyři čísla sešitů speciální úložný box, který je k dostání pouze v Jestřábově obchodě, který je provozován jako registrovaná předmětová sbírka s cílem podporovat výstavu a renovace skautských kluboven.
Skautská nadace Jaroslava Foglara disponuje právy na spisovatelovu pozůstalost. Pečuje o jeho dílo a odkaz, snaží se, aby se spisovatelovo jméno a myšlenky neztratily z veřejného prostoru. Spolupracuje s nakladatelstvím Albatros na znovuvydávání Jestřábových děl, podporuje nejrůznější projekty s foglarovskou tematikou, realizuje předmětovou sbírku s názvem Jestřábův obchod, která slouží na podporu výstavby a rekonstrukce skautských kluboven. V letošním roce slaví 20 let své existence, u příležitosti tohoto výročí chystá i aktivity pro veřejnost.

20.6.2022 15:06:12 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

MARTA

Časopis 33 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 34. týden

Neznámý známý Miloš Kopecký

Úsměvy Miroslava Vladyky
J. Hanzlík hostí oblíbeného herce, který se do divácké paměti zapsal především svý celý článek

další články...

HUDBA

Karel Kryl a Marta Kubišová

Bratříčku, zavřel jsi vrátka...

Karel Kryl – Kdo jsem... ?
Slavný písničkář a básník prostřednictvím své tvorby odhaluje své postoje celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Bohumír Stehlík - Pictures

Přebal alba

Každý klavír má jinou duši. První měkce chlácholí ukolébavkou, druhý vypráví moudře jako stařec o životě, jiný celý článek

další články...