zvláštní poděkování
Volný.cz

Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová

Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Jana Hlaváčová září na českém hereckém nebi už léta. Je to hvězda stálice. Proto ji Česká televize vybrala do cyklu hereckých beneficí Setkání s hvězdou. Úkol byl jasný - ukázat Janu Hlaváčovou ve všech jejich hereckých podobách. Tohoto úkolu se ujal scenárista Petr Hudský a napsal pro Janu Hlaváčovou love story STUDENT, drama NENÁVIST a komedii PODVODNICE. V první z nich se o její lásku bude ucházet Josef Abrhám, ve druhé povídce Jana Hlaváčová zazáří po boku Vladimíra Brabce a Martina Donutila a ve třetí povídce si Jana Hlaváčová zahraje se svým mužem Luďkem Munzarem. Za kamerou stál Martin Šec, režie se, na přání paní Jany Hlaváčové, ujal Jiří Strach.

V úvodním, anekdoticky laděném příběhu STUDENT zosobnila zásadovou učitelku hry na housle, která píše i nemilosrdné hudební kritiky. K profesorce Prudenské se přihlásí jako žák postarší doktor Havránek (Josef Abrhám). Kultivovaný muž je ale muzikantský začátečník a jeho výuka zdánlivě k ničemu nevede. Do kontaktů mezi charismatickým lékařem a přísnou pedagožkou se vmísí její půvabná vnučka Tereza (Jana Pidrmanová), která je operní zpěvačkou. Úsměvná historka o spletitostech citů se uzavře o rok později…
Druhá povídka NENÁVIST má tragický nádech, polemizuje s lidskou lhostejností a odehrává se na současné vesnici. Jana Hlaváčová v ní ztvárnila obyčejnou venkovanku, jejíhož manžela (Vladimír Brabec) náhodou usmrtí dva opilí výrostci v odcizeném autě. Zoufalá Lída odmítá nabídky pomoci od svých sousedů (Oldřich Navrátil a Taťjana Medvecká), jejichž zvlčilý syn Marek (Martin Donutil) neštěstí způsobil. Nechce se přestěhovat k vlastnímu synovi (David Švehlík), utápí se v pocitech hořkosti a čeká na příležitost k odplatě. Ta nastane jedné noci, kdy nezodpovědný mladík znovu řádí v lese s partou svých bujarých vrstevníků.
V úvodu závěrečné epizody PODVODNICE je její titulní hrdinka Karla Horáčková propuštěna z výkonu trestu, který si odpykala za sňatkové podvody. Uchýlí se ke své kamarádce Anče (Jana Preissová) a začne pracovat jako pokladní v supermarketu. Kvůli malým výdělkům se ale vrátí ke svému pochybnému „řemeslu“, jež provozuje v nóbl kavárnách. Jako další oběť si vyhlédne zdrženlivého malíře (Luděk Munzar), před nímž se vydává za překladatelku ze staročínštiny... Třetí povídka, laděná jako hořce groteskní moralita, se natáčela v Pardubicích, hudbu ke všem třem příběhům zkomponoval Jan Jirásek.
Vysílání: 18.12., 20.00 hod., ČT1.

12.12.2011 20:12:13 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 07 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Noc bláznů  (NdB)

Články v rubrice - Z éteru

Slavný film Obchodník s deštěm

Obchodník s deštěm

Obchodník s deštěm
Je to podvodník, fantasta a snílek. Ale jen takoví dokážou spatřit krásu tam, kde ji jin ...celý článek


Životy slavných - Show začíná

Show začíná
Pravdivý příběh jedné z nejvýstřednějších dam londýnské předválečné smetánky a jejího divadla W ...celý článek


Šimek a Grossman podruhé

Šimek a Grossman

Šimek a Grossmann podruhé
Luděk Sobota uvádí další díl zábavného cyklu Zpátky se Sobotou mapujícího uměleck ...celý článek


Queer: Queer Spirit Festival

Queer: Queer Spirit Festival

Queer: Queer Spirit Festival
Svědectví z návštěvy pozoruhodné akce, která se může odehrát snad jen v Anglii ...celý článek


Divadelní tipy 8. týden

Galashow 60

Galashow 60
Jiřina Bohdalová jako neodolatelná průvodkyně zábavné show se svými hosty vzpomíná na uplynulýc ...celý článekČasopis 07 - sekce

HUDBA

Dokumentární výpověď - Back beat 7

Yardbirds live ve filmu Zvětšenina – Keith Relf 1966

BACK BEAT (7/13)
Dokumentární výpověď o průkopnících blues rocku z hudební skupiny Yardbirds zachycené běhe celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

České filmy tipy 8. týden

T. Vilhelmová a L. Krobotová (Díra u Hanušovic)

Díra u Hanušovic
Vesnické drama s prvky černé komedie je režijním debutem Miroslava Krobota, který členům D celý článek

další články...