zvláštní poděkování
Volný.cz

Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová

Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Jana Hlaváčová září na českém hereckém nebi už léta. Je to hvězda stálice. Proto ji Česká televize vybrala do cyklu hereckých beneficí Setkání s hvězdou. Úkol byl jasný - ukázat Janu Hlaváčovou ve všech jejich hereckých podobách. Tohoto úkolu se ujal scenárista Petr Hudský a napsal pro Janu Hlaváčovou love story STUDENT, drama NENÁVIST a komedii PODVODNICE. V první z nich se o její lásku bude ucházet Josef Abrhám, ve druhé povídce Jana Hlaváčová zazáří po boku Vladimíra Brabce a Martina Donutila a ve třetí povídce si Jana Hlaváčová zahraje se svým mužem Luďkem Munzarem. Za kamerou stál Martin Šec, režie se, na přání paní Jany Hlaváčové, ujal Jiří Strach.

V úvodním, anekdoticky laděném příběhu STUDENT zosobnila zásadovou učitelku hry na housle, která píše i nemilosrdné hudební kritiky. K profesorce Prudenské se přihlásí jako žák postarší doktor Havránek (Josef Abrhám). Kultivovaný muž je ale muzikantský začátečník a jeho výuka zdánlivě k ničemu nevede. Do kontaktů mezi charismatickým lékařem a přísnou pedagožkou se vmísí její půvabná vnučka Tereza (Jana Pidrmanová), která je operní zpěvačkou. Úsměvná historka o spletitostech citů se uzavře o rok později…
Druhá povídka NENÁVIST má tragický nádech, polemizuje s lidskou lhostejností a odehrává se na současné vesnici. Jana Hlaváčová v ní ztvárnila obyčejnou venkovanku, jejíhož manžela (Vladimír Brabec) náhodou usmrtí dva opilí výrostci v odcizeném autě. Zoufalá Lída odmítá nabídky pomoci od svých sousedů (Oldřich Navrátil a Taťjana Medvecká), jejichž zvlčilý syn Marek (Martin Donutil) neštěstí způsobil. Nechce se přestěhovat k vlastnímu synovi (David Švehlík), utápí se v pocitech hořkosti a čeká na příležitost k odplatě. Ta nastane jedné noci, kdy nezodpovědný mladík znovu řádí v lese s partou svých bujarých vrstevníků.
V úvodu závěrečné epizody PODVODNICE je její titulní hrdinka Karla Horáčková propuštěna z výkonu trestu, který si odpykala za sňatkové podvody. Uchýlí se ke své kamarádce Anče (Jana Preissová) a začne pracovat jako pokladní v supermarketu. Kvůli malým výdělkům se ale vrátí ke svému pochybnému „řemeslu“, jež provozuje v nóbl kavárnách. Jako další oběť si vyhlédne zdrženlivého malíře (Luděk Munzar), před nímž se vydává za překladatelku ze staročínštiny... Třetí povídka, laděná jako hořce groteskní moralita, se natáčela v Pardubicích, hudbu ke všem třem příběhům zkomponoval Jan Jirásek.
Vysílání: 18.12., 20.00 hod., ČT1.

12.12.2011 20:12:13 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Z éteru

Velikonoce divadelní

Velikonoční příběh

Velikonoční příběh
Roku 1998 začala ve Žďáru nad Sázavou moderní tradice pašijových her, v nichž dnes účink ...celý článek


Divadlo, co nebylo na okraji

Divadlo, co nebylo na okraji
Dokument o divadle, které bylo v letech 1969 až 1988 jedinečným fenoménem diva ...celý článek


Divadelní tipy 16. týden

Rudolf Hrušínský

Tichý muž
Na vynikajícího českého herce a vzácného člověka Rudolfa Hrušínského, od jehož úmrtí v těchto dne ...celý článek


Marie Tomášová - 90 let

Jan Tříska a Marie Tomášová (Romeo a Julie 63)

Strakonický dudák
Pohádkový příběh o bohatství, slávě a štěstí. Český film podle nejznámější dramatické bác ...celý článekČasopis 16 - sekce

HUDBA

Velká holka Judita Čeřovská

Judita Čeřovská

Velká holka
Neprávem opomíjená skvělá zpěvačka a šansoniérka Judita Čeřovská, od jejíhož narození v těchto celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Dobrodružná expedice - Štětcem a mačetou

Štětcem a mačetou

Štětcem a mačetou
Dobrodružná expedice s malířem tropické fauny Janem Dungelem do nezmapovaných hlubin Amaz celý článek

další články...