zvláštní poděkování
Volný.cz

Lukáš Kováčik - Fontána ohně

Lukáš Kováčik - Fontána ohně

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Symbol zániku i nového začátku. Fascinující a děsivý živel ohně, bez tvaru a kontur a přitom tak prudký ve své síle i rozsahu. V posledních letech jsme byli vzdálenými svědky neuvěřitelných událostí spalování naší planety. Vzpomeňme si na plameny sežehnutou Austrálii, sibiřské požáry či ničivá magmatická řečiště na nedávno zasažené Sicílii.

Oheň je poslední ze čtyř živlů, na které se Galerie Mimochodem na Praze 2 během roku 2022 zaměří. Na výstavě Fontána ohně jej představí vizuální umělec Lukáš Kováčik prostřednictvím velkoformátové koláže vycházející ze zemských struktur, struktur nerostů, plodů sopečné činnosti, tání permafrostu či pohybu tektonických desek. Přiblíží tak jinak skrytou vizuální bohatost a přitažlivost tohoto živlu. Vzniklé struktury jsou přímo či velmi úzce spjaté s vydáváním horké energie vytvářející impozantní rytmické obrazy plné praskání, destrukce i vzniku něčeho nového, vzešlého z dříve probíhající přírodní katastrofy.
Výstava vznikla s podporou Magistrátu hlavního města Prahy, Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, Domova sociálních služeb Vlašská, Sprinter studia v Praze a ArtMap.

10.1.2022 17:01:40 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

III. nádvoří 48/2 (Divadlo DISK)

Články v rubrice - Výstavy

Galerie Dům v Broumově

Klášter Broumov

Galerie Dům se dlouhodobě věnuje prezentaci především malířského a sochařského média, a to v jejich aktuálních ...celý článekČasopis 03 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 3. týden

5P Luboše Pospíšila

Stodola Michala Tučného
Hudebně zábavný pořad s populárním zpěvákem, od jehož narození nedávno uplynulo 75 celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Violoncellista Štěpán Filípek vydává nové album

Štěpán Filípek přebal alba 9

Unikátní dokumentární album složené z prací devíti českých hudebních skladatelek pro sólové violoncello. Inter celý článek

další články...