zvláštní poděkování
Volný.cz

Velehrad 2020

Večer lidí dobré vůle – Velehrad

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Večer lidí dobré vůle – Velehrad 2020
21. ročník tradičního benefičního koncertu, tentokrát v duchu sjednocení společnosti a poděkování za službu a nasazení všech, kteří se podíleli na vyřešení či zmírnění koronavirové krize. Na prostranství před Velehradskou bazilikou vystoupí například Miroslav Žbirka a Martha, Jiří Pavlica s Hradišťanem a Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad. Večerem provedou Barbora Černošková a Filip Tomsa. Režie A. Rezek (Premiéra). Večer lidí dobré vůle se stal významnou kulturně-společenskou událostí, která se u příležitosti oslav státního svátku – Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje letos koná už po jednadvacáté. Součástí Dnů dobré vůle konaných na Velehradě u Uherského Hradiště bude i letos slavnostní koncert, na kterém vystoupí Miroslav Žbirka a Martha, Jiří Pavlica s Hradišťanem, Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad, Slovácký komorní orchestr pod vedením Jiřího Pospíchala, finalisté soutěže ZUŠ OPEN a Schola Střípky. Průvodci večerem jsou Barbora Černošková a Filip Tomsa. Benefiční DMS sbírka bude určena na podporu konta Charity pro pomoc lidem postižených krizí koronaviru.
Vysílání: 04.7., 20.00 hod., ČT2

Bohoslužba z Velehradu
Přímý přenos slavnostní mše k svátku svatých Cyrila a Metoděje. Režie J. Varvařovský (Premiéra). Slavnostní bohoslužba při příležitosti státního svátku svatých Cyrila a Metoděje na Velehradě za účasti představitelů duchovního, politického a kulturního života se stala každoroční tradicí. Také letos se bude bohoslužba konat na nádvoří baziliky a to dle okolností, které budou odpovídat proti epidemickým opatřením.
Vysílání: 05.7., 10.30 hod., ČT2

25.6.2020 12:06:16 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 32 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jiráskův Hronov

Články v rubrice - Noc kostelů/ Víra

Cesty víry: Dřevo a duše Jiřího Netíka

Cesty víry: Dřevo a duše Jiřího Netíka
O duchovní inspiraci umělce a řezbáře Jiřího Netíka (2016). Režie J. ...celý článek


Bohoslužba a Cesty víry

Cesty víry: Pouť na svatou horu

Bohoslužba k uctění památky kněze Martina Středy
Přímý přenos pontifikální mše v den 375. výročí konce švéd ...celý článekČasopis 32 - sekce

DIVADLO

Divadlo Mana připravuje komedii 5 za 1

S.Jachnická, D.Černá, D.Pfauserová, T.Vítů, D.Pfauserová

Českou premiéru komedie 5 za 1 italského dramatika Enrica Luttmana připravuje divadlo Mana v pražských Vršovic celý článek

další články...