zvláštní poděkování
Volný.cz

Ceny 32. ročníku Trilobitu

Trilobit logo

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Křišťálové ceny 32. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2019 jsou v rukou svých laureátů. Nejzdařilejší snímky uplynulého roku s výraznou estetickou, etickou či společenskou hodnotou vyhlásil a ocenil Český filmový a televizní svaz FITES ve spolupráci s městem Beroun a Městským kulturním centrem Beroun. Porotu si nejvíce získala třídílná dokumentární série, která je českou sondou do sovětské represivní mašinérie "Čechoslováci v gulagu" režisérky Marty Novákové, jíž udělila HLAVNÍ CENU TRILOBIT 2019. Další trojice křišťálů putovaly do rukou režiséra Olma Omerzu za film "Všechno bude!, dokumentaristovi Mariánu Polákovi za první celovečerní film o české přírodě "Planeta Česko" a do třetice Šimonu Šafránkovi a Šimonu Hájkovi za režii a střih dokumentu o historii českého skateboardingu "King Skate".

Kromě konkrétních snímků a jejich tvůrců byla pozornost věnována také jedné významné osobnosti, která se dlouhodobě zasloužila o rozkvět audiovizuální tvorby v českém i mezinárodním kontextu a byla oceněna CENOU VLADISLAVA VANČURY. Entrée do pomyslné „síně slávy“ se tak za svůj celoživotní přínos dočkal in memoriam režisér Evald Schorm. Stejně jako v loňském roce se o CENU FERDINANDA VAŇKA za přínos rozvoji občanské společnosti rozdělily dva počiny. Za dokumentární sérii "Rudí prezidenti" ji zároveň pro svůj tvůrčí tým převzal dramaturg Petr Buchta.
Druhou CENOU FERDINANDA VAŇKA porota ocenila publicistický počin – investigativní reportáže spolku OBRAZ obránci zvířat a Ekologického bloku Nedej se – Občanské noviny, které upozorňují na trýznivé podmínky klecových chovů slepic na velkých českých farmách.
CENU JOSEFA ŠKVORECKÉHO za publikaci Dramatická tvorba ostravského studia Československé televize (1955–1991) si odnesl dramaturg, scenárista a pedagog Marek Hlavica.
ZVLÁŠTNÍ CENU POROTY si za své výjimečné výkony převzali herci Martin Huba s Janem Budařem, protagonisté hraného filmu "Hovory s TGM"
Držiteli populární ZCELA ZVLÁŠTNÍ CENY – ZLATÝ CITRÓN 2019 za nechvalný čin byli vyhlášeni tři členové Rady Českého rozhlasu – Tomáš Kňourek, Vítězslav Jandák a předsedkyně Hana Dohnálková.
CENOU DĚTSKÉ POROTY – BEROUNSKÝ MEDVÍDEK 2019 její členové ověnčili film "Přání k mání" režiséra Víta Karase a vůbec poprvé byla udělena CENA DIVÁKŮ – BEROUNSKÝ KLEPÁČEK za film "Toman" režiséra a producenta Ondřeje Trojana.

4.2.2019 12:02:18 HelKo | rubrika - Zprávy

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jsme v pohodě  (ND)

Články v rubrice - Zprávy

Prodej online knih z druhé ruky vyrostl o 140 procent

Dominik Gazdoš

Koupit knihu z druhé ruky online a online ji opět vrátit do prodeje. Mise antikvariátu pro 21. století se posu ...celý článek


Městská knihovna v Praze v roce 2021

Městská knihovna v Praze

Téma udržitelnosti, které ještě v lednu skloňovala skoro všechna média, bylo záhy odsunuto stranou pandemií ko ...celý článekČasopis 03 - sekce

DIVADLO

13. komnata Jána Jackuliaka

13. komnata Jána Jackuliaka

13. komnata Jána Jackuliaka
Populární slovenský herec poznal odvrácenou stranu mediální slávy, která ho zav celý článek

další články...

HUDBA

Moonshye - Curtain Of The Moon

Přebal alba

Zpěvačka, songwriterka a kytaristka Moonshye tvoří žánrově neuchopitelnou hudbu s prvky folku a world music. P celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Radim Vizváry novým uměleckým šéfem

Radim Vizváry

Laterna magika, čtvrtý soubor Národního divadla, má od ledna letošního roku nového uměleckého šéfa. Stává se j celý článek

další články...