zvláštní poděkování
Volný.cz

Maxim Velčovský - Smíšené zboží

Maxim Velčovský - Smíšené zboží

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Výstava pod titulem Smíšené zboží představuje jednoho z nejrespektovanějších českých designérů střední generace Maxima Velčovského (1976). S lehkou nadsázkou navazuje na jeho úspěšnou retrospektivu v Moravské galerii v Brně (Vše za 39, 2016).
Držitele hlavní ceny loňského Designbloku a vedoucího ateliéru keramiky a porcelánu na pražské UMPRUM zachycuje nejen jako výrazného autora s přesahem k volné tvorbě, ale také re/designéra a sběratele, který částí své tvorby zřetelně spojuje současné cítění s odkazem estetiky, atributů a tvůrčích stereotypů typických pro dobu minulého režimu.

Výstavní projekt přináší některé Velčovského ikonické práce z oblasti designu, jako jsou porcelánové vázy ve tvaru holínky Waterproof či kasičky a současně zprofanovaná okrasná zvířecí sousoší Money Boxes. Prostor však zde mají také některé jeho Domácí objekty nebo „abstraktní" obrazy ze starých lenochů. Expozice vedle sebe výběrově staví někdy už kultovní Velčovského produkty a jejich formativní svět vytěžující obecnou charakteristiku češství včetně kutilské tradice ve stylu Přemka Podlahy.
Výstava Maxima Velčovského Smíšené zboží probíhá v Galerii výtvarného umění v Chebu do 25. března 2018.

22.1.2018 17:01:46 HelKo | rubrika - Výstavy